11. října 2015 • 17:25

Šťastný vítěz Stromský: Ještě že mi manželka řekla, ať ještě jedu

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už několikrát chtěl žokej Marek Stromský ukončit kariéru, ale díky zásahu manželky se i letos postavil na start Velké pardubické. A udělal dobře. S Nikasem totiž doběhl do cíle jako první a vychutnal si svůj první triumf. „Sám tomu nemůžu věřit. Celá sezona na prd a pak vyhraju Pardubickou,“ nemohl v cíli uvěřit jednačtyřicetiletý Stromský.Závodit nechtěl a o startu na Velké pardubické vůbec neuvažoval. Jenže zakročila jeho žena. A bylo rozhodnuto. „Děkuji manželce, protože jsem chtěl skončit a ona mi řekla, ať jedu ještě Velkou pardubickou a pak ukončím kariéru,“ přiznal v cíli pro Českou televizi vítěz jubilejního 125. ročníku, že by takového úspěchu nedocílil bez manželčiny podpory.

Stromský se na Velké dočkal satisfakce, Nikase čeká spousta mrkve

„Sám tomu vůbec nemůžu uvěřit. Celá sezona byla na prd a pak vyhraji Pardubickou,“ zářil po skvělém finiši. „Je to fakt bomba,“ dodal Stromský.

Do cíle doběhl s desetiletým hnědákem Nikasem. „Dnes to všem vrátil. Taxis skočil perfektně, byl prostě suprový, nemám slov,“ chválil svého koně Stromský. Až za nimi skončili na druhém místě Ribelino s Pavlem Kašným a třetí byl favorizovaný Zarif s Josefem Bartošem.

Vítěz 125. ročníku Velké pardubické Marek Stromský dává pusu svým dětem
Vítěz 125. ročníku Velké pardubické Marek Stromský dává pusu svým dětem