+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. srpna 2009 • 13:25

Na slavný dostih se hlásí kvůli krizi méně koní

Autor:
Dostihy
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová finanční krize se podepíše i na účasti v největším australském dostihu. Na letošní Melbourne Cup se totiž hlásí kvůli nedostatku financí méně zahraničních koní.Loni se do dostihu ve Flemingtonu přihlásilo rekordních 57 koní trénovaných mimo Austrálii, ale letos jich je pouze 39, i když dotace závodu vzrostla na 4,77 milionu dolarů. Slavný handicapový dostih na 3200 metrů se poběží první úterý v listopadu.

"Nejistá ekonomická situace ztěžuje trenérům a majitelům cestu do Austrálie," řekl manažer Leigh Jordon. Přihlášky na všechny závody klesly oproti loňskému roku z 297 na 230 zahraničních koní. "Je to dlouhá a drahá cesta, která se nemusí vůbec vyplatit," dodal.

Handicapy pro koně budou ohlášeny 2. září, první startovní listina bude známa o šest dnů později a o definitivní čtyřiadvacítce koní, která Melbourne Cup poběží, se rozhodne tři dny před dostihem.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, dostihy, Melbourne
 Klasická verze
Mobilní verze