+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. srpna 2009 • 13:25

Na slavný dostih se hlásí kvůli krizi méně koní

Autor:
Dostihy
TOP VIDEA
JAK SI VEDLY HVĚZDY poprvé bez Neymara: Messi třikrát trefil tyč, Ronaldo pyká JAK SI VEDLY HVĚZDY poprvé bez Neymara: Messi třikrát trefil tyč, Ronaldo pyká
Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová finanční krize se podepíše i na účasti v největším australském dostihu. Na letošní Melbourne Cup se totiž hlásí kvůli nedostatku financí méně zahraničních koní.Loni se do dostihu ve Flemingtonu přihlásilo rekordních 57 koní trénovaných mimo Austrálii, ale letos jich je pouze 39, i když dotace závodu vzrostla na 4,77 milionu dolarů. Slavný handicapový dostih na 3200 metrů se poběží první úterý v listopadu.

"Nejistá ekonomická situace ztěžuje trenérům a majitelům cestu do Austrálie," řekl manažer Leigh Jordon. Přihlášky na všechny závody klesly oproti loňskému roku z 297 na 230 zahraničních koní. "Je to dlouhá a drahá cesta, která se nemusí vůbec vyplatit," dodal.

Handicapy pro koně budou ohlášeny 2. září, první startovní listina bude známa o šest dnů později a o definitivní čtyřiadvacítce koní, která Melbourne Cup poběží, se rozhodne tři dny před dostihem.

Témata:  sport, dostihy, Melbourne
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze