+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. srpna 2015 • 13:56

LOUPEŽ u Hradilka: Přišel o 100 tisíc, prémie i celkovou výhru ve SP

Autor: ,
S pocitem neuvěřitelné křivdy se vrátil Vavřinec Hradilek z finále Světového poháru
TOP VIDEA
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík
VŠECHNA VIDEA ZDE

S pocitem křivdy, jakou za celou kariéru nezažil, se vrátil kajakář Vavřinec Hradilek z finále Světového poháru ve francouzském Pau. Nebýt rozhodnutí o neprojeté brance v semifinálové jízdě, mohl mistr světa z Prahy 2013 oslavit premiérové celkové vítězství v prestižním seriálu. Hradilek ale cítí, že má formu, a chce si spravit náladu na blížícím se mistrovství světa na olympijském kanálu v Londýně, na nějž má tři roky staré stříbrné vzpomínky.Loni většinu sezony nezávodil kvůli bolavému krku a před dvěma týdny ve španělském Seu se mu potíže znovu ozvaly. Šlo ale jen o epizodu a Hradilek cítil, že má životní šanci SP vyhrát. "Takhle dobře jsem totiž seriál v kariéře nikdy neodjel. Když si odmyslím ten závěr, tak musím být hodně spokojený a hodnotím to skvěle," prohlásil na dnešní tiskové konferenci.

Jenomže na poměrně snadné povodné sedmnácté brance přišla penalizace 50 sekund. Hradilek ani nepomyslel, že by tam měl mít problém. Chybu sudího na břehu nenapravil ani videorozhodčí, který neměl k dispozici průkazný obrázek. "Přitom na televizním záběru na velkoplošné obrazovce to bylo vidět. Považuju za neuvěřitelné, že v dnešní době ten rozhodčí ty záběry neměl k dispozici. Byl to velký prů...," nebral si Hradilek servítky.

Protože jeho velký soupeř v boji o celkové prvenství Boris Neveu z Francie do finále rovněž nepostoupil, Hradilek by vyhrál SP i z posledního místa mezi elitní desítkou. Přišel tak o prize money 3500 eur (skoro 100.000 korun), ale také o odměny ze sponzorských smluv. "Byla to jediná možnost, kdy se ve vodním slalomu dají vydělat nějaké peníze," upozornil Hradilek.

Při protestování byl prý i hodně nepříjemný, byť se snažil krotit. "Nic jsem nerozmlátil, ale na rozhodčího jsem vyprsknul," přiznal. "Bylo to dost emotivní. Bohužel oni mi sdělili, že to na základě dostupného videa nemůžou rozhodnout," řekl. Po závodě za ním dokonce přišel hlavní sudí. "Přiznal, že to byla chyba," konstatoval Hradilek.

Jako člen komise sportovců ICF dokonce Hradilek sepsal technickému řediteli mezinárodní federace stížnost. "Volal mi, snažil se mě uklidnit, ale moc se mu to nepodařilo," řekl Hradilek. Po závodu ho utěšovali i trenéři a závodníci. "Ale to mi bylo k ničemu," doplnil kajakář.

Vztek se bude snažit přenést do přípravy na mistrovství světa, které bude v polovině září v Londýně olympijskou kvalifikací a Hradilek si tam může vyjet i první bonusové body do domácí nominace na příští rok. "Tudíž to bude tak trochu větší mistrovství světa. Mám teď větší motivaci," řekl Hradilek.

Do Londýna se chystá jet ještě na dvě soustředění. "Je to moje oblíbené místo. Chci zajet dobrý výsledek, což je finále," podotkl. Že tam vybojoval jeden ze svých největších úspěchů, ho nechává v klidu. V Londýně byl dosud třikrát a vždy na stupních vítězů, rok před OH vyhrál testovací závod. "Tak uvidíme, jestli to bylo do třetice a dost, nebo jestli to rozšířím," dodal.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze