+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Romana Barboříková
16. května 2016 • 18:18

Kajakář Prskavec během tří dnů vybojoval Rio, titul mistra Evropy i maturitu

Kajakář Jiří Prskavec
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Náročné dny má za sebou kajakář, olympionik a teď už i úspěšný maturant Jiří Prskavec. Zatímco většina studentů pár dní před maturitou bifluje o sto šest, vodní slalomář měl zcela odlišný program. Ve slovenském Liptovském Mikuláši soupeřil s Vavřincem Hradilkem a Vítem Přindišem o jediné místo v olympijském týmu pro Rio de Janeiro. Současně sváděl boje s nejlepšími evropskými kajakáři a titul kontinentálního šampiona. A hned v pondělí předstoupil před maturitní komisi.



Pořádně se tak během pouhých tří dní zapotil. Ovšem výsledek mu za to určitě stál. V srpnu bude poprvé v životě závodit na olympiádě, potřetí ve své kariéře získal titul mistra Evropy. A do životopisu si už také může v kolonce „vzdělání“ dopsat maturitu, kterou zvládnul dodělat na gymnáziu EDUCAnet Praha dva dny před svými třiadvacátými narozeninami.

„Probíhalo to docela v pohodě. Dneska to bylo asi nejhorší, rozhodně z toho mám nejhorší pocit. Ale uvidíme, co nakonec dostanu. Já doufám, že jsem to udělal. Co se týče těch písemných, tak ty jsem všechny udělal, už mám výsledky,“ vyprávěl aktuální mistr světa a Evropy v pondělí na tiskové konferenci, kam si na chvíli od maturity odskočil. Za sebou měl zkoušku z českého jazyka, po návratu do školy ho čekala ještě angličtina a zeměpis.

Právě češtiny se bál nejvíc. Navíc jedinou vyučující tohoto předmětu příliš neznal. „Většina profesorů ví, kdo jsem a co dělám. Bohužel teď na češtinu, které jsem se hodně bál, nebyla moje učitelka, protože čeká miminko a už tam nemohla být. Paní učitelku, která tam byla místo ní, jsem vůbec neznal, takže ani nevím, jestli věděla, kdo jsem,“ vysvětloval Prskavec.

Při matuře z češtiny musel vyprávět o knize Wolfganga Goetheho Utrpení mladého Werthera, což byla otázka číslo 4. „To jsem si hned říkal, že to je konec. Naštěstí jsem ji kdysi četl, něco ze mě vytáhli, takže když to je otázka číslo čtyři, snad to bude aspoň za čtyři,“ doufal.

Vzhledem k jeho úterní cestě na soustředění do olympijského Ria a samotné olympiádě se nabízelo, že by si v zeměpise mohl vytáhnout třeba otázku, týkající se Jižní Ameriky. Nakonec to nevyšlo jen o kousek, protože mu los přisoudil angloamerické země. Ale všechno zvládnul a teď už se může v klidu připravovat na sportovní vrchol sezony.

 







Klasická verze
Mobilní verze