4. června 2017 • 12:00

Češi na vodě válí! Fuksa a Dostál slaví triumf na SP, čtyřkajak bere bronz

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál dnes na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Medailovou sbírku rozšířil i čtyřkajak, a to o bronz. Dohromady čeští rychlostní kanoisté získali v srbské metropoli pět medailí.

Fuksa ovládl po sobotním kilometru i sprinterský závod na 200 metrů a v této sezoně, jejímž vrcholem bude na konci srpna mistrovství světa v Račicích, oslavil už pátý triumf ze šesti možných. Dostál na neolympijské pětistovce navázal na své týden staré vítězství v Szegedu.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. V sobotu na kilometru byl český kajakář, jenž úvodní pohárový víkend vynechal, pátý.

Fuksa dnes v srbské metropoli zvítězil na dvoustovce o 123 tisícin před úřadujícím mistrem světa Arťomem Kozyrem z Běloruska. Zlatý double se čtyřiadvacetiletému českému kanoistovi povedl i před dvěma týdny během pohárového víkendu v Portugalsku. O minulém víkendu v Szegedu skončil na dvoustovce pátý.

Bronz ze Szegedu zopakoval čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba na nové olympijské trati 500 metrů. Šlouf se Štěrbou byli třetí i v sobotu v deblkajaku. Ve finále kanoistek obsadila dnes Jana Ježová sedmé místo.

K1: 1. Stensilsová (Švéd.) 41,020.

K2: 1. Vasconcelosová, Laiaová (Portug.) 38,208.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 48,877, ...7. Ježová (ČR) 51,660.

C2: 1. Klimovová, Makarčenková (Běl.) 45,860.

500 m:

Muži:

K1: 1. Dostál 1:39,356, ...finále B: 1. Zavřel (oba ČR) 1:40,748.

K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:19,812, ...3. ČR (Špicar, Havel, Šlouf, Štěrba) 1:21,192.

C2: 1. Barniak, Glazunow (Pol.) 1:47,224.

Ženy:

K2: 1. Weberová, Dietzeová (Něm.) 1:42,925.

K4: 1. Francie (Guyotová, Hostensová, Troelová, Jamelotová) 1:33,280.

C2: 1. Nazdrovová, Bobrová (Běl.) 2:05,388.

480p 360p 240p
Kanoisté Fuksové poprvé závodí spolu. Je tam pouto od narození, v tom je to jiné, říkají