a dozvíte se vše jako první.
3. srpna 2015 • 10:19

Semifinále MS bude bez Čechů, Baumrtová vypadla už v rozplavbě

Baumrtová nečekaně na MS vypadla na stovce znak už v rozplavbě
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Znakařka Simona Baumrtová nečekaně nepostoupila do semifinále mistrovství světa v Kazani na stometrové trati, z rozplaveb na stovce vypadla také prsařka Petra Chocová. V dnešním odpoledním finálovém bloku nebude mít české plavání žádného zástupce.

O druhý světový rekord na šampionátu se postarala Američanka Katie Ledecká, vítězka nedělní kraulové čtyřstovky, která se už v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob blýskla časem 15:27,71 minuty. Vlastní rok staré maximum vylepšila o 65 setin.

Baumrtová má doma nespočet medailí z kontinentálních šampionátů a bronz z MS v krátkém bazénu před třemi lety na stovce, ale v posledních dvou letech se trápí. Po nevydařeném ME loni v Berlíně nemá formu nejspíš ani letos, v dnešních rozplavbách měla dvacátý čas 1:00,91 minuty.

Baumrtová přitom byla jednou z největších českých nadějí na postup do finále MS a obhajovala šesté místo z Barcelony 2013. Za osobním rekordem právě z tohoto závodu zaostala o 1,07 sekundy, k postupu jí chyběly tři desetiny.

"Nebyla jsem tolik nervózní, což mě překvapilo. Během rozplavání mi to plavalo. Jsem zklamaná, takový čas jsem nečekala," řekla Radiožurnálu. Chce si ale spravit náladu v dalších startech. "I velcí mistři dělají chyby. Byl to prokaučovaný závod, ale začínáme od znova, ještě mě čeká oprava na 50 a 200 znak, takže teď s čistým štítem," doplnila Baumrtová na facebooku.

Chocová je ryzí sprinterkou pro padesátku, na stovce časem 1:08,09 zaostala za vlastním český rekordem o 43 setin a obsadila 24. místo. Na to, aby si zaplavala v semifinále, potřebovala být o 51 setin rychlejší.