+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. června 2016 • 13:53

Vláda osmiveslic Dukly na Primátorkách pokračuje, slaví 37. výhru v řadě

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadvláda osmiveslic Dukly Praha na Primátorkách pokračuje, 103. ročník vyhrála kombinovaná posádka Dukly a ČVK před elitní lodí Dukly. Zástupci pražského klubu se tak radovali na slavné regatě na Vltavě už z 37. vítězství v řadě. Elitní loď Dukly skončila druhá o pouhých 36 setin vteřiny.Vítězové z řad skifařů v sestavě se šesti Dukláky (Vojtěch Řimák, Antonín Mařík, Ondřej Šams, Adam Štěrbák, Martin Basl a Matyáš Klang), dvěma zástupci Českého veslařského klubu Praha (Jakub Makovička a Jan Lapáček), kteří ale za Duklu ještě loni veslovali, a kormidelníkem Radkem Šumou (Dukla) vsadili na rychlý úvod. A tato sázka jim nakonec také vyšla, byť jen velmi těsně.

Při strhujícím závěru uhájili nečekané vítězství před "čistou" sestavou Dukly, kterou tradičně vedl do boje kormidelník Oldřich Hejdušek. O vítězi nakonec rozhodl až fotofiniš. "A popravdě řečeno - já si myslel, že jsme nakonec dojeli až druzí," přiznal novinářům Klang.

Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského ovládl při neúčasti čtyřnásobného mistra světa Ondřeje Synka potřetí za sebou Michal Plocek z Dukly. "Rozhodlo se v zatáčce, když byl vyloučen Richard Vančo," uvedl Plocek, jenž zvítězil před Vančovým bratrem Matúšem o 16 a půl vteřiny.

Hlavně s ohledem na start Richarda Vanča si myslel, že cesta za dalším vítězstvím bude letos nejtěžší. "Od toho jsem čekal nejvíce, ale do té zatáčky se netrefil a málem jsme se dotýkaly vesly. Radši jsem tam zpomalil, protože jsem věděl, že i kdyby ho nechali na trati, tak ještě bude šance ho předjet," popsal mistr světa do 23 let Plocek.

Skifařkám vládla Fleissnerová

Mezi skifařkami byla v boji o Stuhu Podolí nejlepší Kristýna Fleissnerová z pražských Bohemians a obhájila loňské prvenství. Druhou v cíli Marii Natálii Jurkovou z Třeboně porazila o více než čtyři vteřiny. Pro vítězku šlo celkově již o třetí triumf na Primátorkách.

"Jednou jsem vyhrála v osmě, teď podruhé na skifu. Kdyby jela Mirka (Topinková Knapková), tak by samozřejmě vyhrála ona, toho jsem si vědoma," řekla s úsměvem Fleissnerová. "Řekla jsem si, že to napálím hned od začátku. A doufala, že to bude rozhodnuté už před bójkami. Takže to probíhalo podle plánu," pochvalovala si Fleissnerová.

Tu společně s parťačkou Lenkou Antošovou čeká ve dvojskifu účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. "Je to sen každého sportovce dostat se na olympijské hry. Teď náš čeká Světový pohár v Poznani, pak pojedeme s Ondrou Synkem trénovat do Livigna do vyšších nadmořských výšek. Celá příprava už směřuje k Riu," řekla Fleissnerová.

Olympijská šampionka na skifu Topinková Knapková usedla opět do osmiveslice Slavie a při svém posledním startu před olympiádou v Riu de Janeiro se mohla radovat ze suverénního triumfu. Slávistky s kormidelnicí Sárou Víchovou předčily osmu amerického týmu LA Women's Rowing o téměř 14 vteřin. "Moc jsem si to užila, protože jsme s holkama byly skvělá parta," prohlásila Topinková Knapková. 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze