1. června 2007 • 00:00

Blahová s Mrůzkovou byly druhé na 1 km

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

České kajakářky Jana Blahová s Michalou Mrůzkovou obsadily druhé místo v kilometrovém závodě Světového poháru v rychlostní kanoistice ve francouzském Gérardmer.

České kajakářky Jana Blahová s Michalou Mrůzkovou obsadily druhé místo v kilometrovém závodě Světového poháru v rychlostní kanoistice ve francouzském Gérardmer. Posádka, jejímž cílem je letos kvalifikovat se na olympijské hry v Pekingu, prohrála jen s Australankami Chantal Meekovou a Lyndsie Fogartyovou, za kterými zaostala téměř o sekundu a půl. České vicemistryně světa z poloviční trati naopak suverénně porazily zbytek startovního pole; německá loď na ně na třetím místě ztratila skoro tři sekundy. První společný start na vrcholné soutěži proměnili ve čtvrté místo kanoisté Martin Doktor s Jiřím Hellerem. Po vítězství v rozjížďce nestačili ve finálové jízdě na dvě německé deblkanoe a jednu rumunskou. Za vítěznou dvojicí Christian Gille, Tomasz Willenzek zaostali o více než čtyři sekundy. O víkendu bude SP pokračovat závody na 500 a 200 metrů.

Výsledky: Muži: K1: 1. Van Koeverden (Kan.) 3:34,110, K2: 1. Ihle, Wagner (Něm.) 3:16,361, K4: 1. Bělorusko (Pjatrušenka, Abalmasov, Turčyn, Machněv) 2:58,404, C1: 1. Dittmer (Něm.) 4:01,647, C2: 1. Gille, Wylenzek (Něm.) 3:38,965, ...4. Doktor, Heller (ČR) 3:43,280, C4: 1. Rumunsko (Costache, Flocea, Popa, Simioncencu) 3:25,486. Ženy: K1: 1. Paldaniusová (Švéd.) 4:00,603, K2: 1. Meeková, Fogartyová (Austr.) 3:38,654, 2. Blahová, Mrůzková (ČR) 3:40,054.