+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. července 2015 • 08:59

Highjump po šestnácté: Skokani opět předvedou v Hřiměždicích show

Autor: ,
Andy Hulliger - jedna z největších hvězd letošního ročníku Highjumpu.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
Nadal o kapitánovi Borgovi: S Björnem máme na lavičce víc klidu Nadal o kapitánovi Borgovi: S Björnem máme na lavičce víc klidu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již po šestnácté se sejdou čeští i světoví skokani v areálu bývalého kamenolomu v Hřiměždicích, aby z můstku ve výšce 16m předvedli nejen show pro diváky, ale zároveň si to rozdali o titul mistra republiky ve skocích do vody. Jistotou je, že i letošní ročník akce Desperados Highjump bude bavit!



Highjump to nejsou jen obyčejné skoky do vody, ale i bohatý doprovodný program, který zahrnuje vystoupení mnoha kapel na celkem třech hudebních stageích, exhibici Libora Podmola a Martina Koreňe v FMX, volné vznášení nad vodní hladinou od borců, kteří ovládají flyboarding nebo již tradiční a stále více oblíbené placáky neboly splashdiving.

Již v pátek odpoledne probíhá v lomu kvalifikace, která je určena i pro odvážnou veřejnost a je díky ní možné probojovat se do hlavního závodu. Tam budou v sobotu soutěžit borci nejen z Česka, ale i ze zahraničí na můstcích ve výškách 12 a 16 metrů a také na divácky atraktivní houpačce.

Účast přislíbili mimo jiné Andy Hulliger ze Švýcarska, Ilya Schurov z Ruska nebo třeba Christian Elvis Guth z Německa, který se specializuje především na placáky. Tento držitel světového rekordu ve skoku placáků skočil do vody pěkně natvrdo z výšky 43 metrů a na Highjumpu plánuje vybrat skokany pro nadcházející mistrovství světa v této disciplíně.

Želízkem v ohni pro Českou republiku bude jistě Jan Bílý, který se Highjumpu zůčastnil poprvé již v roce 2008. Od té doby jezdí do Hřiměždic nepřetržitě každý rok a letos bude jistě útočit na ty nejvyšší příčky.

Pokud stále váháte, podívejte se na video z loňského ročníku, které vás jistě přesvědčí, že Highjump je ta pravá akce pro nadcházející víkend!

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram







Klasická verze
Mobilní verze