+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. srpna 2015 • 14:47

Sen o medaili nevyšel, Navrátil byl na MS osmý. Ale skočil si i Supermana

Autor: ,
Michal Navrátil si na mistrovství světa v Kazani skočil i svého exhibičního Supermana
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český reprezentant Michal Navrátil skončil na mistrovství světa v Kazani osmý v extrémních skocích z 27 metrů a neobhájil tak čtvrté místo z minulého šampionátu v Barceloně. Navrátil dostal od rozhodčích za pět skoků celkem 564,35 bodu a k vysněné medaili mu chybělo bezmála třicet bodů. Závod vyhrál Brit Gary Hunt, který vylepšil předloňské druhé místo (629,30 bodu)."V Barceloně jsem skákal čistěji. Navíc jsem tady zkazil stojku a hned to bylo o dvacet bodů méně, než bych měl mít," řekl Navrátil Radiožurnálu. Svůj nejlepší skok, trojné salto s dvěma a půl vruty, předvedl v posledním pátém kole.

Michal Navrátil při svém finálovém skoku na MS v KazaniMichal Navrátil při svém finálovém skoku na MS v Kazani

"Skákal jsem to poprvé v plavkách a hned na mistrovství světa. Předtím jsem ho zkoušel jenom v neoprenu. I proto budu na tohle mistrovství světa vzpomínat s radostí," uvedl.

Navrátil měl před šampionátem potíže s ramenem, ale i jeho soupeři se potýkali se zdravotními problémy a český skokan si dělal zálusk na boj o cenný kov stejně jako v Barceloně. I když se mu přání nesplnilo, po závodu alespoň předvedl svůj slavný skok á la Superman. "Jsem rád, že mě nechali skočit. Užil jsem si to a myslím, že se mi Superman povedl, ale skáču to, jen abych pobavil lidi," řekl.

Druhé místo obsadil Mexičan Jonathan Paredes (596,45), třetí byl Rus Arťom Silčenko. O medaili posledním pokusem přišel Američan David Colturi, který sáhl k nejtěžšímu skoku dne, ale nepovedl se mu a propadl se na čtvrtou pozici.

Extrémní skoky do vody:

Muži:
1. Hunt (Brit.) 629,30,
2. Paredes (Mex.) 596,45,
3. Silčenko (Rus.) 593,95,
4. Colturi 586,70,
5. Jones (oba USA) 579,15,
6. Duque (Kol.) 571,55, ...8. Navrátil (ČR) 564,35.

Témata:  sport, navrátilová, skoky
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze