+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. srpna 2015 • 15:22

Velký úspěch. Kajakář Tunka skončil třetí ve SP, Hošková druhá

Autor:
Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů
TOP VIDEA
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově třetí ve Světovém poháru vodních slalomářů. Původně figuroval na druhé příčce, ale po protestech v závěrečném závodu v Pau o místo klesl. Ve Francii dojel Tunka sedmý.V konečném pořadí pětadvacetiletého českého kajakáře předstihl Lucien Delfour reprezentující Austrálii, seriál vyhrál Slovinec Peter Kauzer. Vavřinec Hradilek, který do Pau přijel v roli lídra SP, vypadl v semifinále.

Na stupních vítězů byla i v neolympijské kategorii C1 žen Kateřina Hošková, jež po loňském prvenství skončila druhá.

Trofej mezi kanoisty vybojoval Slovák Matej Beňuš, Stanislav Ježek se propadl z vedoucí příčky na konečnou osmou.Zatímco pro Ježka skončily závody v Pau už v páteční kvalifikaci, pro Hradilka dnes v dopoledním semifinále. Po penalizaci za neprojetí branky obsadil až 36. místo a spílal rozhodčím.

"Zlobit se na rozhodčí mi asi nepomůže. Ale dnes jsem fakt nasr.... Světový pohár je za mnou, bohužel už teď," napsal po dopoledním semifinále mistr světa z Prahy 2013 a majitel olympijského stříbra z Londýna.

Jednatřicetiletou Hoškovou předčila v konečném pořadí australská slalomářka Jessica Foxová, jež patří k nejlepším na světě v kajaku i v kanoi. Závod kanoistek v Pau dokončila Hošková jako pátá, byť musela udělat eskymácký obrat.Kajakářky a deblové posádky zahájily dnes odpoledne teprve kvalifikaci.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):

Muži:

K1: 1. Kauzer (Slovin.) 96,20 (2), 2. Doby (Belg.) -0,01 (0), 3. Delfour (Austr.) -0,02 (0), ...7. Tunka -5,19 (4), v semifinále 15. Hilgert, 36. Hradilek, 38. Přindiš (všichni ČR).

C1: 1. Tillard (Fr.) 97,30 (0), 2. Beňuš (SR) -0,53 (0), 3. Gargaud Chanut (Fr.) -1,79 (0), ...8. Gebas -13,58 (4), v semifinále 17. M. Jáně, 27. Mašek (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 124,26 (0), 2. Foxová (Austr.) -1,59 (2), 3. Wolffhardtová (Rak.) -2,82 (2), ...5. Hošková -29,42 (6), v semifinále 12. Jančová, 14. Matulková (všechny ČR).

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze