+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. září 2016 • 13:12

Úspěch českých kajakářů. Z kvalifikace SP postoupili hladce všichni čtyři

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všichni čtyři čeští kajakáři postoupili hned z první jízdy do semifinále Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji. Vavřinec Hradilek byl čtvrtý, bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec šestý, Vít Přindiš osmý a Ondřej Tunka jedenáctý.Kvalifikaci si shodně pochvalovali. "S tím, co mám natrénováno, to nebylo špatné," uznal Hradilek, který na nejrychlejšího Němce Sebastiana Schuberta ztratil 2,40 sekundy. "Nahoře jsem měl sice jeden problém, byl jsem tam hodně natěsno, ale zvládl jsem to. Užil jsem si to, v Troji to je vždycky super," těšila ho atmosféra.

Prskavec po olympiádě moc netrénoval a před pražským závodem uvedl, že neví, jak jízdu zvládne. "Před závodem se mi jezdilo výborně, ale nezkusil jsem si ani jednou celou trať, takže jsem nevěděl, co ruce udělají, až budu tak ve dvou třetinách. Bolelo to dost, ale i tak to dobře dopadlo. Trať jsem jel čistě a jsem s tím spokojený," řekl Prskavec.

Přindiš patří mezi hlavní pořadatele závodu a nad jeho výkonností rovněž visel otazník, neboť se aktivně podílel i na organizaci olympijského parku na Lipně. "Ale jsem spokojený. Na jízdu se mi podařilo dobře soustředit i přesto, co všechno tady děláme. Jsem rád, dneska mám konečně trochu klid a mohl jsem si odpočinout. Každopádně se pokusím ještě víc nabrat síly na zítřek, který bude dost dlouhý," uvedl.

Z první jízdy postoupili do semifinále také dva kanoisté - třetí Tomáš Rak a jedenáctý Vítězslav Gebas, čtvrtý muž z Ria. Znovu pojede Lukáš Rohan. Mezi kanoistkami byla osmá Monika Jančová a třináctá Kateřina Hošková, znovu musí jet dvacátá Martina Satková.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze