+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. července 2009 • 16:25

Organizátoři MS namontovali neschválené bloky

Autor:
Michael Phelps
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden před startem bazénových soutěží na mistrovství světa v Římě se postaraly o pozdvižení startovací bloky, které organizátoři namontovali v areálu Foro Italico. Nový typ bloků připomínajících ty atletické totiž ještě neschválila pro užívání Mezinárodní plavecká federace FINA.Organizátoři se však brání, že nešlo o jejich chybu, ale jen test.

Nové bloky, které mají umožnit lepší odraz, FINA povolila až od roku 2010. Před mistrovstvím světa totiž neměly všechny účastnické země stejné možnosti na novinku si zvyknout. Proto vzbudily nové typy bloků v dějišti šampionátu tolik pozornosti. "Tentokrát byla Itálie příliš napřed, ne pozadu jako obvykle," napsala uštěpačně Gazetta dello Sport.

Pořadatelé však odmítají, že by se dopustili omylu. "Bloky jsme tam dali jen z testovacích důvodů. Ta zkosená část na zadní části se před soutěžemi odmontuje, takže bude startovací zařízení vyhovovat pravidlům," řekl agentuře SID mluvčí organizačního výboru Francesco Passariello.

Vedle zmatků kolem bloků trápí pořadatele i rozmary počasí, kvůli nimž musel být už dvakrát změněn program dálkového plavání, které mělo začít už dnes. Poté co vlny zničily prostor startu na pláži v Ostii, posunuly se všechny tři dálkové závody zhruba o dva dny. Pět kilometrů se bude plavat v úterý, deset nově už o den později a v sobotu bude na programu maraton na 25 km.

Témata:  sport, plavání, řím, ms
 Klasická verze
Mobilní verze