26. listopadu 2014 • 18:58

Prostějov padl i v druhém zápase LM, nestačil na polský Chemik

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Prostějovské volejbalistky prohrály i druhý zápas v Lize mistryň a po domácí porážce 0:3 s polským týmem Chemik Police bez bodu uzavírají tabulku skupiny A. Polské mistryně naopak ještě neztratily ani set a s šesti body jim patří první místo.

Prostějov vstoupil do prestižní soutěže třísetovou prohrou na půdě obhájkyň prvenství v Kazani, kde ale zejména v třetí sadě domácí favoritky notně potrápil. Navíc trenér Miroslav Čada už mohl proti Chemiku naplno využít uzdravené opory Kargovou a Kossányiovou, ani to však českým mistryním k úspěchu nepomohlo.

Prostějov sice první i druhý set dokázal dovést do koncovek, v těch si však mnohem lépe počínaly polské a srbské reprezentantky v hostujícím týmu. Vyhrály 25:23 a 25:22. "Byli jsme blízko k získání setu, to družstvo vždycky nastartuje, posune ještě dál. Smůla, že se nám to nepovedlo," řekl Čada v České televizi.

V třetím dějství už Police mířila za vítězstvím mnohem jednoznačněji. Třebaže proměnila až třetí mečbol, závěrečný set vyhrála rozdílem šesti bodů.

Ve třetím kole nastoupí Prostějov 10. prosince doma proti Rabitě Baku.

Agel Prostějov - Chemik Police 0:3 (-23, -22, -19)
Rozhodčí: Van Gompel (Niz.), Gaupp (Fr.). Čas: 78 min.

Sestava a body Prostějova: Markevičová 8, Borovinšeková 5, Simonová 16, Kossányiová 14, Kargová 5, Weissová 3, libero Kovářová - Soaresová. Trenér: Čada.
Nejvíce bodů Police: Glinková-Mogentaleová 15, Werblinská a Kowalinská po 13, Veljkovičová 12.

Rabita Baku - Dinamo Kazaň 3:2 (-22, -23, 26, 21, 9).

1. Police 2 2 0 6:0 150:123 6
2. Kazaň 2 1 1 5:3 182:173 4
3. Rabita Baku 2 1 1 3:5 172:181 2