+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. června 2015 • 12:50

Skvělý start pro Kiki a Maki. Na úvod MS zničily Maročanky

Autor:
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se radují z postupu do finále pražského turnaje Světového okruhu
TOP VIDEA
Preview 15. kola: Vyloupí Plzeň jako první Teplice, duel progresivních trenérů Preview 15. kola: Vyloupí Plzeň jako první Teplice, duel progresivních trenérů
Otevřený trénink zápasníků XFN: Kinclova show a Vémolův řev Otevřený trénink zápasníků XFN: Kinclova show a Vémolův řev
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vstoupily do mistrovství světa v plážovém volejbalu hladkou výhrou. V Rotterdamu porazily marockou dvojici Ikram Attajfíová, Máhasín Sijádová 21:8 a 21:2. Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou naopak první zápas na MS prohrály. Ve skupině D podlehly venezuelské dvojici Olaya, Nori 0:2.Marocké volejbalistky nikdy nehrály na Světovém okruhu, start na MS jim zajistily výsledky na africkém šampionátu. Pátý pár z olympijských her v Londýně a loňské vítězky dvou turnajů Světového okruhu tak byly vysokými favoritkami a kromě prvních míčů tuto roli také bez potíží potvrzovaly.

Od stavu 3:3 se Češkám povedla dlouhá bodová šňůra a rázem vedly 16:4. Druhá sada pak měla ještě mnohem jednoznačnější charakter, Maročanky v ní uhrály pouhé dva body, každý ovšem za hlasitých ovací publika.

Utkání trvalo jen 25 minut a Sluková marně vzpomínala na snazší zápas na šampionátech. "Bylo vidět, že pro holky je to první turnaj, moc toho nenahrály. Není to tým světových kvalit a ten výsledek tomu odpovídá," řekla Radiožurnálu a spolupracovníkovi ČTK.

V dalších zápasech skupiny E se nejlepší český pár utká v neděli s Kanaďankami Broderovou, Valjasovou a v úterý s Kolosiňskou a Brzostekovou z Polska.

Zato Bonnerové s Hermannovou se od začátku nedařilo, ve větru na centrálním dvorci rychle prohrávaly 3:8 a první set už nezachránily. Venezuelské hráčky dokázaly využít chyb favorizovaných protivnic i v druhé sadě, kterou nakonec vyhrály ještě vyšším rozdílem sedmi bodů.

"Vůbec jsem nás na hřišti nepoznávala. Ta naše hra, to nebylo to, co umíme. Snažily jsme se až do konce, ale prostě to nefungovalo. Příště musíme začít úplně jinak, protože půjde i o co nejlepší skóre," řekla Hermannová po utkání, v němž české hráčky udělaly 17 nevynucených chyb.

V neděli večer nastoupí Bonnerová a Hermannová proti dalšímu jihoamerickému páru Gómezová, Nietová z Uruguaye. Jejich posledními soupeřkami ve skupině budou v pondělí Němky Holtwicková a Semmlerová.

Postoupit do play off lze i z třetího místa. Šampionát vyvrcholí 5. července v Haagu. Mistři světa postoupí z Nizozemska na olympiádu do Ria.

Šampionát vyvrcholí 5. července v Haagu. Mistři světa postoupí z Nizozemska na olympiádu do Ria.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Nizozemsku:
Ženy:
Skupina D: Olaya, Nori (Venez.) - Bonnerová, Hermannová (ČR) 2:0 (16, 14).
Skupina E: Kolocová, Sluková (ČR) - Attajfíová, Sijádová (Mar.) 2:0 (8, 2).

Sem se nedostanete! Kiki a Maki ukázaly, kde se převlékají

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze