3. července 2015 • 19:57

České volejbalistky prohrály v Grand Prix s Nizozemskem 1:3

České volejbalistky nestačily na Nizozemsko (archivní foto)
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

"Měli jsme v našem výkonu několik skvělých okamžiků. Ty jsme ale střídali se spoustou chyb. Nemohu říci, že jsem nespokojen s naší hrou. Myslím si však, že jsme mohli hrát v prvním a posledním setu lépe," zhodnotil výkon českých volejbalistek jejich italský kouč Carlo Parisi.

České volejbalistky startují v Grand Prix třetím rokem, v předcházejících dvou ročnících se v ní s Nizozemskem nestřetly. Naposledy na sebe oba celky narazily před pěti lety na mistrovství světa, kde český tým prohrál hladce 0:3.

Respekt ze soupeřek byl na výkonu svěřenkyň kouče Parisiho patrný v úvodním setu, kdy Nizozemky těžily z nevynucených chyb soupeřek. Od druhého setu české hráčky zpřesnily kombinaci i obranu, přímé body získávaly i z podání.

Ve třetí sadě od stavu 15:15 vypadly české hráčky z rytmu a vlastními nepřesnostmi umožnily soupeřkám získat pětibodový náskok. Ten sice ještě stačily zlikvidovat, jenže závěr setu vzala do svých rukou Buijsová, která dvěma úspěšnými útoky pomohla Nizozemsku do vedení 2:1.

V závěrečném setu už české hráčky nenavázaly na svůj předcházející výkon a přenechaly iniciativu soupeřkám. "Nehrály jsme špatně. Ale v rozhodujících chvílích byly Nizozemky lepší," poznamenala nahrávačka Pavla Vincourová.

Nejlepšími hráčkami českého týmu byly Havelková s Mlejnkovou, které shodně uhrály 17 bodů. Nizozemky bodově táhly Pietersenová, která si připsala 22 bodů.
V sobotu od 20:00 se český tým střetne s domácím Chorvatskem.