5. července 2015 • 22:20

Mistry světa v beachvolejbalu jsou Brazilci, přečkali pět mečbolů

Autor: ,
Zasloužená radost brazilského páru
TOP VIDEA
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Exkluzivní video: Slávistické oslavy zblízka - invaze na hřiště, radost s pohárem Exkluzivní video: Slávistické oslavy zblízka - invaze na hřiště, radost s pohárem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilec Alison Cerutti je po čtyřech letech znovu mistrem světa v plážovém volejbalu. V dramatickém finále šampionátu v Nizozemsku odvrátili spolu s Brunem Schmidtem pět mečbolů domácí dvojice Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst a v rozhodujícím třetím setu zvítězili 22:20.Před čtyřmi lety v Římě triumfoval Alison s Emanuelem Regem. Ve své bilanci má i stříbro z MS 2009, hrál také ve finále londýnské olympiády.

První set měl nečekaně jednoznačný průběh. Varenhorst v jeho úvodu poslal na brazilskou polovinu dvorce dvě esa a pak třikrát za sebou zablokoval Alisona. Nizozemci vedli 10:4 a obecenstvo bylo v extázi.

Set skončil rozdílem devíti bodů a na začátku druhého zastavil Varenhorst další Alisonův útok. Brazilci zkusili změnit hru, vsadili na kratší technické údery, jejich nizozemský hlídač na síti postupem času ztrácel neomylnost a karta se obrátila.

Třetí set začali lépe domácí hráči a po Brunových chybách získali tříbodový náskok, jenže postupně o něj zase přišli, když vládu nad sítí převzal Alison. Oba týmy se pak přetahovaly o mečboly, Nizozemci jich měli pět, ale rozhodl až třetí brazilský.

Nizozemci tak nenavázali na nečekaný předloňský triumf krajanů Alexandera Brouwera a Roberta Meeuwsena, pro osmatřicetiletého Nummerdora je nicméně i stříbro velkým úspěchem.

Bývalý šestkový reprezentant, jenž v hale dokonce v roce 1997 získal titul mistra Evropy, nehrál na beachovém MS nikdy předtím ani osmifinále, třebaže s Richardem Schuilem ovládli v letech 2008-2010 třikrát za sebou evropský šampionát.

Třetí místo obsadili Brazilci Pedro a Evandro. Jihoamerická volejbalová velmoc si tak z Haagu odvezla pět z šesti medailí.

Muži:

Finále:
Alison, Bruno (3-Braz.) - Nummerdor, Varenhorst (1-Niz.) 2:1 (-12, 14, 20),

o 3. místo:
Pedro, Evandro (12-Braz.) - Lucena, Brunner (15-USA) 2:0 (20, 13).