5. července 2015 • 22:20

Mistry světa v beachvolejbalu jsou Brazilci, přečkali pět mečbolů

Autor: ,
Zasloužená radost brazilského páru
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilec Alison Cerutti je po čtyřech letech znovu mistrem světa v plážovém volejbalu. V dramatickém finále šampionátu v Nizozemsku odvrátili spolu s Brunem Schmidtem pět mečbolů domácí dvojice Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst a v rozhodujícím třetím setu zvítězili 22:20.Před čtyřmi lety v Římě triumfoval Alison s Emanuelem Regem. Ve své bilanci má i stříbro z MS 2009, hrál také ve finále londýnské olympiády.

První set měl nečekaně jednoznačný průběh. Varenhorst v jeho úvodu poslal na brazilskou polovinu dvorce dvě esa a pak třikrát za sebou zablokoval Alisona. Nizozemci vedli 10:4 a obecenstvo bylo v extázi.

Set skončil rozdílem devíti bodů a na začátku druhého zastavil Varenhorst další Alisonův útok. Brazilci zkusili změnit hru, vsadili na kratší technické údery, jejich nizozemský hlídač na síti postupem času ztrácel neomylnost a karta se obrátila.

Třetí set začali lépe domácí hráči a po Brunových chybách získali tříbodový náskok, jenže postupně o něj zase přišli, když vládu nad sítí převzal Alison. Oba týmy se pak přetahovaly o mečboly, Nizozemci jich měli pět, ale rozhodl až třetí brazilský.

Nizozemci tak nenavázali na nečekaný předloňský triumf krajanů Alexandera Brouwera a Roberta Meeuwsena, pro osmatřicetiletého Nummerdora je nicméně i stříbro velkým úspěchem.

Bývalý šestkový reprezentant, jenž v hale dokonce v roce 1997 získal titul mistra Evropy, nehrál na beachovém MS nikdy předtím ani osmifinále, třebaže s Richardem Schuilem ovládli v letech 2008-2010 třikrát za sebou evropský šampionát.

Třetí místo obsadili Brazilci Pedro a Evandro. Jihoamerická volejbalová velmoc si tak z Haagu odvezla pět z šesti medailí.

Muži:

Finále:
Alison, Bruno (3-Braz.) - Nummerdor, Varenhorst (1-Niz.) 2:1 (-12, 14, 20),

o 3. místo:
Pedro, Evandro (12-Braz.) - Lucena, Brunner (15-USA) 2:0 (20, 13).