28. října 2015 • 19:47

Prohra na úvod LM. Volejbalistky Prostějova nestačily na Police

Autor:
Volejbalistky prohrály v LM
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky Prostějova vstoupily do Ligy mistryň prohrou 0:3 na palubovce semifinalistek minulého ročníku z polského Chemiku Police po setech 18:25, 16:25 a 21:25. Utkání trvalo 70 minut. Polský tým potvrdil roli favorita, po celé utkání měl vývoj zápasu ve svých rukou, české mistryně získaly jen v začátcích prvních dvou setů mírný náskok. V dalším průběhu ale nestačily čelit útočnému tlaku soupeřek.V úvodním setu držely Hanačky krok jen v úvodních míčích. Vedly ještě 7:6, v dalším průběhu už ale přesněji hrající polské mistryně těžily z důraznějšího podání a soupeřky převyšovaly na síti jak v obranné, tak i v útočné činnosti. Postupně domácí volejbalistky získaly sedmibodový náskok a tím i klid do koncovky.

Stejný průběh měla i druhá sada. Hráčkám Prostějova vyšly úvodní míče a získaly naposledy v zápase vedení 3:1. Zkušené polské volejbalistky ale šňůrou osmi bodů vzaly českým mistryním naději na obrat.

Hráčky Prostějova zachytily také začátek třetího setu, stejně jako v předcházejících dějstvích jim ale volejbalistky Polic odskočily šestibodovou šňůrou. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady se zlepšily až v závěru zápasu, kdy ještě stačily zkorigovat náskok soupeřek a uhrály 21 bodů. Ambicióznímu polskému klubu už ale cestu k jednoznačnému vítězství nezkomplikovaly.

1. kolo volejbalové Ligy mistryň - skupina C:
Chemik Police - Agel Prostějov 3:0 (18, 16, 21)
Rozhodčí: Lungu (Rum.), Knižnikov (Rus.). Čas: 70 min. Diváci: 2500.
Nejvíce bodů Polic: Havelková 18, Werbliňská 13, Montaňová 11.
Sestava a body Prostějova: Markevičová 9, Borovinšeková 2, Weissová, Vargasová 11, Steenbergenová 6, Simonová 6, libero Kovářová - Gambová, Soaresová, Tinklová, Matienzová 3. Trenér: Čada.