25. listopadu 2015 • 22:25

Volejbalistky Prostějova prohrály v LM i potřetí, padly s Casalmaggiore

Autor:
Volejbalistky Prostějova prohrály v LM i třetí zápas
TOP VIDEA
Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól
TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky Prostějova prohrály ve třetím kole Ligy mistryň v Itálii s týmem Casalmaggiore 0:3 po setech 20:25, 16:25 a 21:25. V tabulce skupiny C zůstaly české mistryně bez bodového zisku na posledním čtvrtém místě. Po polovině základní části soutěže zatím hráčky Prostějova nezískaly ani set.V úvodním dějství dokázaly držet svěřenkyně trenéra Miroslava Čady se soupeřkami krok pouze do stavu 4:4. V dalším průběhu už nestačily čelit útočnému tlaku domácího týmu, který bodovou šňůrou 10:1 získal rozhodující náskok.

Ve druhém setu prostějovské volejbalistky zlepšily obranu na síti a vyrovnanou partii tentokrát udržovaly mnohem déle. Jenže koncovka setu se odehrála zcela v režii domácího týmu, který vzal Hanačkám naději sérií šesti bodů.

Nejlepší výkon odvedly české mistryně ve třetím setu, v němž přidaly do svého rejstříku i důraznější zakončení a získaly až čtyřbodové vedení. Přesto byla koncovka opět jednoznačnou záležitostí italského celku, který za 76 minut proměnil druhý mečbol a ve skupině si připsal první tříbodové vítězství.

Nejlepší hráčkou Prostějova byla šestnáctiletá kubánská smečařka Melissa Vargasová, která si připsala 16 bodů.