a dozvíte se vše jako první.
21. ledna 2016 • 20:47

Volejbalistům Liberce snaha o první výhru v Lize mistrů nevyšla

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Volejbalisté Dukly Liberec znovu vyšli v Lize mistrů bodově naprázdno. Český mistr chtěl zaútočit na premiérovou výhru, ale s belgickým Roeselare doma prohrál 1:3 po setech 20:25, 18:25, 25:23 a 19:25.

"Těžko vyzdvihnout nějakou naši činnost, když jsme prohráli," řekl trenér Michal Nekola v České televizi. "První dva sety jsme byli trošku zamrzlí a vůbec jsme se nedostali do varu. Až od třetího setu jsme se bojovností vrátili do hry, ale soupeř byl lepší v obraně a dohrávání míčů. V tom nás přehráli," dodal.

V prvních dvou setech se Liberec dostal do vedení jen krátce ve druhé sadě. Jinak vždy dotahoval náskok soupeře, který útočil s lehkostí, využíval rychlých a přesných Trinidadových nahrávek a dokázal těžit i z překvapivých momentů.

Až ve třetí sadě si Dukla vypracovala náskok, který zužitkovala v zisk svého druhého setu v pěti zápasech skupiny E. "Podařilo se nám chytit pár míčů a dohrát je v útoku," řekl Nekola. Ve čtvrté sadě ale znovu úřadoval soupeř. "Dostali nás pod tlak servisem a my nebyli schopni to odútočit," komentoval to trenér.

Liberec zahrál solidně v poli, ale chycené míče nezužitkoval v útoku. Velký rozdíl mezi českým a belgickým týmem byl i v blocích.

Dukla už nemá šanci postoupit ze skupiny ani do Poháru CEV a s Ligou mistrů se rozloučí 26. ledna v utkání v polském Belchatówě. Jistým vítězem skupiny je italská Civitanova, která vyhrála všech pět zápasů.