1. července 2016 • 11:20

Špatný vstup do Světové ligy, volejbalisté podlehl jasně Koreji

Autor:
Volejbalisté zahájili turnaj Světové ligy v Soulu porážkou s domácí Koreou 0:3
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci
Barák po vypadnutí z poháru: Věřil jsem, že můžeme bojovat na obou frontách Barák po vypadnutí z poháru: Věřil jsem, že můžeme bojovat na obou frontách
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým volejbalistům po vydařeném vystoupení v Bratislavě nevyšel začátek třetího turnaje Světové ligy v Soulu. Po hodině a půl podlehli domácí reprezentaci 0:3 a dovolili Koreji vůbec první výhru v letošním ročníku. Sami si zkomplikovali boj o účast ve Final Four druhé výkonnostní skupiny.Český tým je v průběžné tabulce 12 účastníků druhé divize šestý, na postupovou trojici ztrácí tři body. V sobotu potřebuje v Soulu zdolat Nizozemce a v neděli Egypt.

Po návratu z Bratislavy měli volejbalisté sérii tří výher, jenže Korejci je zaskočili spolehlivým útokem, lepším servisem a jedinou statistikou, v níž byli Češi lepší, bylo blokování (8:5).

Mladý tým španělského kouče Miguela Falascy prohrál 18:25, 21:25, 20:25 a po sedmi zápasech má ve Světové lize čtyři výhry a tři porážky. Ve vzájemné bilanci s Koreou v této soutěži Češi po dnešku vedou už jen 6:3.

Třetí turnaj Světové ligy volejbalistů druhé divize v Soulu:

Korea - ČR 3:0 (18, 21, 20)

Rozhodčí: Gerothodoros (Řec.), Búzidí (Alž.). Čas: 85 min.

Sestava a body ČR: A. Bartoš 8, Veselý 4, Finger 13, Džavoronok 2, Beer, Janouch, libero Kryštof - Holubec 5, Habr 2, Hadrava 1, Michálek 3, Zmrhal 4. Trenér: Falasca.

Nejvíce bodů Koreje: So Če-Tuck 19, Kim Hak-Min 11.

11:30 Egypt - Nizozemsko.

 

Témata:  SvětováKoreamuživolejbalČRSport