+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. července 2016 • 20:00

Lajna, lajna! Vítězný pokřik Perušiče se Schweinerem tentokrát nefungoval

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední domácí mužská dvojíce na mistrovství střední Evropy v beachvolejbale, které se koná v Praze, dohrála. Ondřej Perušič a David Schweiner nestačili na duo Hupfer, Hörl. Rakušané zvítězili 2:1 na sety a postoupili do semifinále MEVZY. „Tam jsme chtěli my, bohužel to nevyšlo,“ smutnil Perušič z Beachclubu Strahov. Prestižní turnaj, který se koná v Praze poprvé, pokračuje v sobotu finálovými zápasy. Tam se plánuje dostat také Kristýna Kolocová a Michaela Kvapilová, které se dostaly do semifinále.Perušič se Schweinerem nejprve prohráli ve druhém kole s rakouskou dvojicí Eglseer/Schnetzer a museli do oprav. Tam se jim ale dařilo, dvakrát vyhráli a postavili rakouským beachvolejbalistům Hupferovi s Hörlem. Byl to souboj o semifinále turnaje MEVZA, česká dvojice v něm nakonec neuspěla.

„Dělali jsme opravdu hodně chyb v útoku, a to hlavně v polovině druhé sady. Mrzí nás to. Jednalo se o čtvrtý až pátý rakouský pár, měli jsme ho porazit,“ věděl Perušič.

Oba si pomáhali pokřikem: lajna, lajna! Používali ho hlavně během útoku. „Znamená to, že útočník chce dát technickou ránu. Je to vítězný pokřik. Nakonec moc nezafungoval,“ krčil rameny Schweiner, který společně s Perušičem patří k nejnadějnější dvojici českého mužského beachvolejblau.

Čeští reprezentanti se původně věnovali jinýn sportům (florbal a tenis), oba se chtějí v budoucnosti plážovým volejbalem živit. „Řešíme to spíše sezonu od sezony, chceme získat co nejvíce světových bodů. A uspět také na akademickém mistrovství světa, které nás čeká v červenci,“ dodal Perušič.

Na turnaji chce udělat výsledek i ženské duo Kristýna Kolocová - Michaela Kvapilová. Česká dvojice sice dvakrát vyhrála, ve třetím kole ale nestačila na rakouský pár Radlová/Döflerová. Kolocová s Kvapilovou prohrály 0:2 a musely do oprav o semifinále. V něm porazily Bonerovou a Dostálovou po přesvědčivém výkonu 2:0 na sety a v sobotu se utkají v boji o finále s rakouskou dvojicí Rimserová, Almerová.

Kolocová se s novou spoluhráčkou teprve sehrává, a hlavně se zotavuje z operace ramene, tři čtvrtě roku nemohla pořádně trénovat. To její nová kolegyně zase nabírá zkušenosti. Vždyť předtím Kvapilová hrála šestkový volejbal. „Ale jsem s dosavadní sezonou spokojená, děláme pokroky, dostaly jsme se také do hlavní soutěže velkých turnajů,“ pochvaluje si Kolocová.

Mistrovství střední Evropy beachvolejbalu v Praze (MEVZA), muži, opravy: Perušič/Schweiner – R. Kufa/Bíza 2:1 (-17,19,7), čtvrtfinále: Hupfer/Hörl - Perušič/Schweiner 2:1 (-19,21,10). Ženy – 3. kolo: Radlová/Döflerová (Rakousko) – Kolocová/Kvapilová 2:0 (-13. -18), čtvrtfinále: Kolocová/Kvapilová – BONEROVÁ/DOSTÁLOVÁ 2:0.

Ondřej Perušič a David Schweiner jsou nadějí českého beachvolejbalu.
Ondřej Perušič a David Schweiner jsou nadějí českého beachvolejbalu.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze