29. července 2016 • 14:40

Sluková s Hermannovou před Riem skončily páté, čtvrtfinále nehrály

Autor: ,
České beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou jsou v Klagenfurtu ve čtvrtfinále
TOP VIDEA
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 2:6. Favorit si zastřílel SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 2:6. Favorit si zastřílel
LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou skončily na Světovém okruhu v Klagenfurtu na děleném pátém místě, což je na turnaji kategorie major jejich nejlepší společný výsledek. Češky dnes dopoledne zdolaly ve 2. kole čtvrtý nasazený pár Laboureurová, Sudeová z Německa 21:19 a 23:21 a do čtvrtfinále kvůli zranění kotníku Hermannové ze začátku týdne nenastoupily, jelikož je už za týden čeká olympiáda v Riu."Holky tady odvedly skvělou práci a je důležité poslouchat vlastní tělo. Příští týden je významný a je potřeba být zdravotně v pořádku. Pokud vydrží fit, tak přijdou další šance bojovat o semifinále," napsal ČTK trenér českého páru Simon Nausch.

Hermannová si v pondělí podvrtla levý kotník a celý turnaj hrála s obvázanou nohou se sebezapřením. V boji o semifinále se tým měl střetnout se Švýcarkami Betschartovou, Hüberliovou, ale rozcvičila se jen Sluková a pak Češky zápas vzdaly.

Dopoledne ještě zvládly ve vyrovnaném duelu porazit Laboureurovou a Sudeovou. "Cítíme se tady jako doma a je to skvělý výsledek. Zápas jsme zvládly výborně takticky a děkujeme znovu fanouškům za skvělou podporu," řekla Sluková v rozhovoru na dvorci poté, co s Hermannovou proměnily na centrkurtu druhý mečbol.

Sluková s Hermannovou spolu hrají od loňského srpna a na turnajích nejvyšších kategorií major či grand slam byly dosud nejlépe jednou deváté. Hermannová postoupila na majoru do čtvrtfinále vůbec poprvé v kariéře.