+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. září 2016 • 17:46

České volejbalistky bojují v kvalifikaci ME. Porazily Řecko 3:0

Autor: ,
Volejbalistky v kvalifikaci ME v Mariboru porazily Řecko 3:0
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

České volejbalistky porazily ve druhém utkání druhého turnaje kvalifikace mistrovství Evropy v Mariboru Řecko hladce 3:0 po setech 25:20, 25:13 a 25:22 a upevnily si první místo v tabulce skupiny F. V neděli od 19:00 je čeká závěrečný zápas s domácím Slovinskem.V tomto utkání jim za předpokladu večerního vítězství Běloruska nad Slovinskem stačí výhra 3:2. Před týdnem v Brně české volejbalistky zdolaly Slovinsko bez ztráty setu 3:0. Vítěz kvalifikace si vybojuje přímý postup na evropský šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Ázerbájdžánu a v Gruzii. Druhé celky ze skupin čeká v říjnu baráž.

Stejně jako v prvním turnaji před týdnem v Brně svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla měly od úvodních míčů zápas pod kontrolou. V základní sestavě přitom chyběla jedna z opor Havlíčková a na lavičce zůstala i nahrávačka Smutná. Řekyně v úvodním setu dlouho držely krok, odpadly až v koncovce.

České hráčky postupně přidaly na důrazu a přesnosti. Rychle získaly náskok 8:2 a soupeřkám povolily v této části utkání uhrát jen 13 bodů. Podobný úvod měla i třetí sada. V závěru setu se ale Řekyně ještě vzepjaly k odporu, zvrat ale český tým nepřipustil.

Hlavními oporami byly Mlejnková, která uhrála 18 bodů, dobře jí sekundovaly i Kossányiová s Toufarovou.

Kvalifikace ME volejbalistek, druhý turnaj v Mariboru:

ČR - Řecko 3:0 (20, 13, 22)
Rozhodčí: Kozič (Bos.), Kovačevič (Černá Hora). Čas: 83 min. Diváci:80.
Sestava a body ČR: Vincourová 1, Kossányiová 11, Purchartová 5, Toufarová 14, Mlejnková 18, Trnková 8, libero Melichárková - Havlíčková, Smutná. Trenér: Waibl.
Nejvíce bodů Řecka: Chantavová 15, Mertekiová 6, Klosiová 5.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze