+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. listopadu 2016 • 22:05

Volejbalisté znají soupeře. Na ME vyzvou Itálii, Německo a Slovensko

Autor:
Čeští volejbalisté znají soupeře pro mistrovství Evropy v Polsku
TOP VIDEA
Jágr o konci na Floridě: Spoustu lidí neví, co se tam stalo Jágr o konci na Floridě: Spoustu lidí neví, co se tam stalo
Bouře na hřišti! Takhle Prague Black Panthers slavili triumf v Czech Bowlu Bouře na hřišti! Takhle Prague Black Panthers slavili triumf v Czech Bowlu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy příští rok v Polsku utkají v základní skupině s Itálií, Německem a Slovenskem. Dnešní los v krakovském divadle je zařadil do skupiny B, kterou bude hostit Štětín."Není to špatná skupina. Italové jsou určitě favorit, Slovensko a Německo jsou hratelní soupeři. S Itálií se pokusíme odehrát dobrý zápas," řekl ČTK asistent reprezentace Michal Nekola. Italové letos vybojovali stříbro na olympijském turnaji v Riu.

"Na minulých dvou šampionátech jsme nepostoupili ze skupiny, teď budeme chtít určitě postoupit. Ne že by to bylo moc sebevědomí, ale je to po letošních výsledcích. Nový mladý tým hrál dobře," dodal Nekola.

Italové na minulém ME brali bronz, Němci skončili osmí a Slováci také vypadli už ve skupině. Šampionátu se opět zúčastní 16 týmů rozdělených do čtyř skupin, jehož dalšími dějišti budou Krakov, Gdaňsk a Katovice. ME se uskuteční od 23. srpna do 3. září. Vítězové skupin postoupí přímo do čtvrtfinále, celky z druhých a třetích míst spolu sehrají osmifinálové duely.

Česká reprezentace pod vedením španělského trenéra Miguela Falascy postup na ME slavila na konci září v Jablonci nad Nisou, když vyhrála kvalifikační skupinu F.

Na Slováky letos v létě narazili Češi ve Světové lize a zvítězili 3:2. S Německem sehráli v září dva přípravné zápasy. "U nich jsme hráli dvakrát vyrovnaně," vzpomínal Nekola. Přání ohledně soupeřů před dnešním losem neměl. "Věděli jsme, že dostaneme jeden až dva silné týmy. Že bychom si ale někoho přáli nebo nepřáli, to ne," dodal.

Titul budou za rok v Polsku obhajovat Francouzi, úřadujícími vicemistry Evropy jsou překvapivě Slovinci.

Los ME volejbalistů v Polsku (23. srpna - 3. září):

Skupina A (Gdaňsk): Polsko, Srbsko, Finsko, Estonsko.

Skupina B (Štětín): Itálie, Německo, Slovensko, ČR.

Skupina C (Krakov): Rusko, Bulharsko, Slovinsko, Španělsko.

Skupina D (Katovice): Francie, Belgie, Nizozemsko, Turecko.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram