20. listopadu 2016 • 20:21

Velkolepý obrat! Volejbalisté Liberce ve zlatém setu prošli do Ligy mistrů

Autor:
Volejbalista Liberce Jan Galabov v ligovém zápase
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalisté Dukly Liberec se probojovali do hlavní fáze Ligy mistrů. Středeční prohru ve Finsku 0:3 s Tiikeritem Kokkola napravili doma vítězstvím 3:0 a ve zlatém setu 15:11. Ve skupině čeká české šampiony stejně jako před rokem italská Civitanova, dále polský Rzeszów a Berlín, hrát se začne na začátku prosince.Dukla ve středu nečekaně v chladné hokejové hale v Kokkole klopýtla a po nezvládnuté koncovce prvního setu se dostala pod tlak. Ale domácí odvetu zvládla bezpečně. Hráči nechybovali, o hlavní porci bodů se staral polský univerzál Patucha a v útoku jasně hosty přehráli.

"Dneska jsme předvedli nejlepší výkon v sezoně. Od začátku do konce jsme hráli koncentrovaně, dobře jsme přihrávali, útočili a vyvarovali se újezdů, které jsme udělali ve Finsku," pochvaloval si trenér Michal Nekola v rozhovoru pro Českou televizi.

Hráčům neměl co vytknout, domácí odvetu zvládli bez zaváhání, v obraně uhlídali univerzála Ropponena a mohou se těšit na minimálně šest zápasů s evropskou elitou. "Jakub Janouch hrál výborně, rozděloval nahrávky na jedny ruce, ale vycházelo to z dobré přihrávky," pochválil Nekola svého nahrávače.

Skupinová fáze Ligy mistrů začne 6. prosince, Liberec v prvním kole přivítá Rzeszów s českým nahrávačem Lukášem Ticháčkem. Pak pojede do Civitanovy a první polovinu zakončí doma s Berlínem.

Kvalifikace volejbalové Ligy mistrů, odvetný zápas 3. kola:
Dukla Liberec - Tiikerit Kokkola 3:0 (23, 22, 19), zlatý set 15:11
Rozhodčí: Kovalčuk (Ukr.), La Micela (It.). Čas: 103 min. Diváci: 1437. První zápas 0:3, postoupil Liberec.
Sestava a body Liberce: Staněk 8, Janouch 1, Správka 8, Leikep 8, Patucha 20, Galabov 11, libero Kopáček - Kunc. Trenér: Nekola.
Nejvíce bodů Kokkoly: Hunt 14, Herrera 13, Ropponen 11.