+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. května 2017 • 06:00

Novotný má problémy. Policie chce stíhat kandidáta na šéfa volejbalu

Autor:
Novotný má problémy. Policie chce stíhat kandidáta na šéfa volejbalu
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Novotný, jeden z kandidátů na šéfa Českého volejbalového svazu (ČVS), má problém. Policie totiž žádá Sněmovnu, aby poslance Novotného vydala k trestnímu stíhání. V tomto týdnu to potvrdila předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS).Policie chce Novotného, poslance za ČSSD a bývalého hejtmana Karlovarského kraje, stíhat zřejmě v kauze Regionálního operačního programu Severozápad. Ta se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. V případu je nyní obviněno 24 lidí, jsou mezi nimi politici, vysocí úředníci a podnikatelé.

Novotný je čestným předsedou extraligového Volejbalového klubu Karlovarsko, jemuž šéfuje jeho syn Jakub, bývalý český reprezentant. Josef Novotný se hodlá 13. května na volební konferenci ČVS ucházet o funkci prvního muže českého volejbalu, spolu s ním kandidují bývalý úspěšný reprezentant v šestkovém i plážovém volejbale a nyní manažer Marek Pakosta, člen správní rady a šéf hospodářské komise ČVS Zdeněk Meitner a někdejší místopředseda československé volejbalové federace Jiří Gottwald.

Původně zamýšlel svou funkci obhajovat i současný předseda svazu Zdeněk Haník, nakonec se však rozhodl podpořit Marka Pakostu. „Pokládám za vhodné doporučit osobu nezatíženou minulostí a s manažerskými zkušenostmi, která bude garantem transparentního řízení především v oblasti ekonomiky. Na pozici předsedy ČVS proto navrhuji jako vhodného kandidáta Marka Pakostu,“ uvedl Haník.

Témata:  Josef Novotný