a dozvíte se vše jako první.
3. června 2017 • 10:59

Volejbalistům vyšla odveta s Finy, ve Světové lize zvítězili 3:1

Radost českých volejbalistů
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Čeští volejbalisté si ve Světové lize připsali první vítězství. Po páteční pětisetové porážce s domácí Koreou zdolali na turnaji druhé divize v Soulu 3:1 Finsko, jemuž tak oplatili prohru z nedávné karlovarské kvalifikace mistrovství světa. V neděli se svěřenci trenéra Miguela Falascy utkají ještě s evropskými vicemistry ze Slovinska, kteří v korejské metropoli vyhráli oba dosavadní zápasy.

Finové v neděli v Karlových Varech zdolali český výběr v rozhodujícím utkání 3:1 a kvalifikovali se na světový šampionát, zatímco domácí tým obsadil nepostupové třetí místo. A mnohem lépe vstoupili Seveřané i do soulské odvety: po Ropponenových dělových servisech blokaři dlouho nepustili míč na finskou polovinu dvorce a šestibodový náskok pak soupeři stačilo jen udržovat.

V druhé sadě český tým vyrovnal hru, o pětibodové vedení sice přišel, ale při setbolu zastavil Ropponenův útok kapitán Holubec. Češi se v obraně dál lepšili, zvládli i koncovku třetího dějství a ve čtvrtém setu už zápasu vévodili. Sedmnáctkrát v utkání bodovali blokem.

"Jsem rád, jak jsme to po nepovedeném prvním setu dokázali otočit. Hráli jsme týmově, zlepšili jsme obranu a dělali míň chyb. Doufám, že s takovým výkonem uspějeme i proti Slovinsku," řekl videokanálu mezinárodní federace Jan Hadrava, který ve třetí sadě vystřídal na univerzálu Michala Fingera a stejně jako smečař Petr Michálek si připsal 13 bodů.

ČR - Finsko 3:1 (-16, 23, 22, 16)

Sestava a body ČR: Janouch, Finger 10, Sobotka 1, Beer 6, Zmrhal 1, Michálek 13, libero Pfeffer - Šulista 11, Habr, Hadrava 13, Holubec 9, Galabov, Džavoronok. Trenér: Falasca.

Nejvíce bodů Finska: Krastins 17, Ropponen 14, Sinkkonen 7.

Korea - Slovinsko 1:3 (-23, 23, -14, -23).