a dozvíte se vše jako první.
8. listopadu 2008 • 21:07

Olymp konečně zabral. Vyhrál v Ostravě

Ruský blok v podání dvojice Alexej Kulešov a Alexander Kosarev.
CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis
Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo

Volejbalistky Olympu Praha po rozpačitém vstupu do extraligy zabraly a v dnešním utkání devátého kola zvítězily v Ostravě. Obhájkyně mistrovského titulu porazily třetí tým tabulky ve třech setech.

Ostravanky přitom začaly nadějně, jenže v koncovce úvodní sady už od stavu 22:19 neuhrály ani bod. V druhém setu promrhal domácí celek vedení 13:8 a i v třetím dějství pak koncovka znovu patřila Olympu.

"Zklamaly smečařky. Naše hráčky byly v křeči, obrana katastrofální," posteskl si trenér poražených Leopold Tůma, jehož svěřenkyně neuspěly v extralize teprve podruhé.

Zato kouč Olympu Stanislav Mitáč si liboval, jak se jeho omlazený celek v poslední době zlepšil. "Na Ostravu jsme se dobře připravili. Všechny smečařky soupeře nám ulehčily hru," uvedl Mitáč.

V duelu klubů z konce tabulky nedal Frýdek-Místek šanci Střešovicím, které tak dál čekají na první výhru. V prvním i druhém setu převyšoval domácí celek soupeřky hlavně lepší hrou na síti. V třetí sadě pak sice Frýdek-Místek polevil, ale přesto bez problémů dotáhl zápas do vítězného konce.

Ve zbývajících duelech vyhrály hostující týmy Olomouce a Liberce shodně v pěti setech. Hanačky zvítězily na Slavii, která v tie-breaku nevyužila dva mečboly, a posunuly se na druhé místo tabulky za suverénní Prostějov. Liberec sice po vydařeném úvodu v Přerově hodně polevil, ale výhru nakonec zachránil.