8. listopadu 2008 • 21:19

Příbram podlehla Liberci až v pěti setech

Blok na síti v podání hráček Olympu Praha.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Volejbalisté Liberce měli v dnešním utkání 9. kola extraligy nečekaně hodně práce s Příbramí, kterou porazili až po pětisetové bitvě. Favorizovaná Dukla doma prohrávala 1:2, zlepšením v závěru však dvoubodový zisk zachránila.

Na první místo tabulky se vrátila Ostrava, která v Praze hladce porazila tým ČZU.

Více než šest stovek diváků v liberecké hale aplaudovalo hráčům při řadě dramatických výměn, v nichž ale příbramští hosté drželi krok a Duklu v koncovce druhého i třetího setu přehráli. Dvouhodinová bitva gradovala v tie-breaku a nakonec přece jen dopadla lépe pro domácí, kterým pomohly i dvě příbramské žluté karty.

Doma vyhráli i obhájci titulu z Českých Budějovic, kteří měli naopak pomalejší rozjezd, ale pak už nedali Zlínu moc šancí. V maratonské první sadě si setbol vypracovaly oba týmy, ale štěstí nakonec přálo Jihočechům, kteří vyhráli 34:32. O 66 bodů se bojovalo plných 37 minut.

V druhém setu hosté vedli už 13:9, potom ale v útoku přitvrdil Argentinec Bonini a favorit skóre rychle otočil. Při Machově sérii úspěšných servisů dominoval na síti zkušený blokař Pochop. V utkání se blýskl i mladík Emmer, který v domácím týmu nahradil na smeči Zacha.