+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. července 2009 • 22:51

Brazilští volejbalisté vyhráli Světovou ligu

Autor:
Finálové utkání Trentino - Soluň
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilští volejbalisté vyhráli po roční pauze znovu Světovou ligu. V dnešním rozhodujícím souboji finálového turnaje porazili 3:2 Srbsko, které hnalo v Bělehradě dopředu 22.000 fanoušků.Brazilci si tak vynahradili zklamání z olympijských her v Pekingu, kde skončili druzí, a loňského závěrečného turnaje Světové ligy, v němž vypadli doma v Riu de Janeiro už v semifinále. V obou případech jim porážku uštědřily Spojené státy, které tentokrát v Bělehradě nepostoupily ze základní skupiny.

Jihoamerická volejbalová velmoc získala sedmý triumf ve Světové lize z posledních devíti ročníků a celkově osmý, čímž se dotáhla na nejlepší Italy, kteří soutěži vládli v 90. letech.

Finálový turnaj Světové ligy volejbalistů v Bělehradu:
Finále: Brazílie - Srbsko 3:2 (-22, 23, 22, -23, 11).
O 3. místo: Rusko - Kuba 3:0 (13, 24, 16),
Další pořadí: 5. Argentina, 6. USA, 7. Itálie a Finsko, 9. Bulharsko, Francie, Nizozemsko, Polsko, 13. Čína, Japonsko, Korea, Venezuela.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, volejbal, brazílie
 Klasická verze
Mobilní verze