Volejbalisté Liberce přeskočili v čele Kladno

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Trenér Michal Nekola vyhrál s volejbalisty Liberce druhý ze tří letošních extraligových zápasů na palubovce Ústí nad Labem, které vedl v uplynulých šesti letech. Dukla si vítězstvím 3:0 udržela jednobodový náskok v čele tabulky před Kladnem.

Liberec potvrdil v severočeském derby roli favorita a oplatil domácím třísetovou porážku z 20. kola. Úvodní set zcela ovládli hosté, kteří přehrávali mladý ústecký tým ve všech činnostech.

Ve druhé sadě se Ústí zlepšilo a vedlo 13:12, ale koncovku zvládla lépe Dukla. V napínavém třetím dějství smazali ústečtí volejbalisté čtyřbodové vedení Liberce a vedli 24:22. Nevyužili však tři setboly, zatímco hosté využili hned ten první.

V souboji nejslabších týmů soutěže uspělo v pětisetové bitvě Brno, které díky domácímu vítězství nad ČZU Praha opustilo poslední místo.

Favorizované týmy Českých Budějovic a Kladna zvládly i přes menší nesnáze své zápasy. Kladno porazilo ve středočeském derby 3:1 Příbram, českobudějovičtí obhájci titulu zvítězili stejným poměrem v Benátkách nad Jizerou.

Jihočeši jednoznačně ovládli úvodní dějství, vyhráli ho 25:13, ale v druhém setu o psychickou výhodu přišli a Benátky vyrovnaly. Nakonec však hosté dokázali dovést zápas do vítězného konce, stejně jako Kladno, které v Příbrami taktéž ztratilo druhou sadu.