28. února 2010 • 20:08

Volejbalisté Liberce přeskočili v čele Kladno

Volejbalový tým Liberce.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Trenér Michal Nekola vyhrál s volejbalisty Liberce druhý ze tří letošních extraligových zápasů na palubovce Ústí nad Labem, které vedl v uplynulých šesti letech. Dukla si vítězstvím 3:0 udržela jednobodový náskok v čele tabulky před Kladnem.

Liberec potvrdil v severočeském derby roli favorita a oplatil domácím třísetovou porážku z 20. kola. Úvodní set zcela ovládli hosté, kteří přehrávali mladý ústecký tým ve všech činnostech.

Ve druhé sadě se Ústí zlepšilo a vedlo 13:12, ale koncovku zvládla lépe Dukla. V napínavém třetím dějství smazali ústečtí volejbalisté čtyřbodové vedení Liberce a vedli 24:22. Nevyužili však tři setboly, zatímco hosté využili hned ten první.

V souboji nejslabších týmů soutěže uspělo v pětisetové bitvě Brno, které díky domácímu vítězství nad ČZU Praha opustilo poslední místo.

Favorizované týmy Českých Budějovic a Kladna zvládly i přes menší nesnáze své zápasy. Kladno porazilo ve středočeském derby 3:1 Příbram, českobudějovičtí obhájci titulu zvítězili stejným poměrem v Benátkách nad Jizerou.

Jihočeši jednoznačně ovládli úvodní dějství, vyhráli ho 25:13, ale v druhém setu o psychickou výhodu přišli a Benátky vyrovnaly. Nakonec však hosté dokázali dovést zápas do vítězného konce, stejně jako Kladno, které v Příbrami taktéž ztratilo druhou sadu.