+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. února 2016 • 04:56

Žádná pauza. Soukalová už ladí formu na MS, říká trenér Rybář

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude mít zvláštní režim. Ostatně, jako vždy. Žádná cesta domů, žádné přebalení kufru, žádná pusa s rodinou ani s přítelem den po svátku svatého Valentýna. Veronika Vítková nebo Michal Šlesingr sice dostanou po návratu z USA den na oddych v Česku, zatímco Gabriela Soukalová…pro ni platí cesta rovnou na přípravu do slovinské Pokljuky.„Neřekl bych, že to je nějaká mediální ochrana, spíše jde o to, aby tělo dostalo, co potřebuje a pak aby se podařilo udržet její zdraví. To je ve sportu strašně důležité,“ uvedl šéftrenér Ondřej Rybář pro ČT. Udržet českou biatlonovou superstar ve formě do vrcholu sezony – to je o co tu jde.

„Uvidíme, jaký trénink nastavíme, to ukáže až aktuální situace po návratu ze zámoří, a jak její tělo bude fungovat po přesunu. Ještě je potřeba udělat drobný krůček, ale ona sama dělá maximum, aby letos tu formu k mistrovství světa měla,“ chválil ji Rybář.

Gabriela Soukalová při střelbě ve stíhačce v Presque Isle, kterou nakonec vyhrála

Nebude to však jen o české lídryni SP. Další úkoly budou připravit Ondřeje Moravce, jehož aktuálně trápí horečka a musel kvůli ní vypustit všechny podniky v Presque Isle, ale i zapracovat na střelbě Lucie Charvátové, jež se ani tentokrát v ženské štafetě nevyvarovala trestnému kolu.

„Lucka tam zatím své místo má, ale uvidíme na mistrovství. Tam by mělo odjet pět nejlepších závodnic a s těmi je prostě potřeba v nominaci počítat,“ přiznal Rybář. A tak zatímco mezi ženami se bude na nadcházejícím ME bojovat (zřejmě mezi Landovou, Jislovou, Tomešovou) o jedno místo, muži mají zatím jisté z pěti jmen jen tři.

Moravec, Šlesingr, Krčmář a pak… rozhodne se na přípravě i během ME, které se uskuteční příští týden v ruském Ťumeni. „Rozhodne aktuální forma i poznatky trenérů. Toho času ale není moc. Po cestě ze zámoří to budou první dny, kdy se sportovci budou snažit vyrovnat s časovým posunem a hned na to navazujeme přípravou. A pak už bude přímo odlet do norského Osla,“ dodal Rybář.

České biatlonistky nenašly ve štafetě konkurenci a slaví první místo
České biatlonistky nenašly ve štafetě konkurenci a slaví první místo

 Klasická verze
Mobilní verze