a dozvíte se vše jako první.
14. března 2016 • 11:32

MS lákalo k televizi. Vidělo ho 36krát víc diváků než před devíti lety

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Mistrovství světa v Oslu bylo nejsledovanějším šampionátem v biatlonu v historii. Závody s vedoucí ženou Světového poháru Gabrielou Soukalovou a spol. přilákaly během jedenácti dnů k obrazovkám České televize v průměru 700 tisíc diváků.

Podle tiskové zprávy ČT medailové boje na Holmenkollenu vidělo v České televizi dvakrát více lidí než při domácím MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety a například ve srovnání s MS v Anterselvě v roce 2007 bylo nyní diváků šestatřicetkrát více.

Nejsledovanější v Oslu byl závěrečný závod žen s hromadným startem. Neúspěšný boj Soukalové a Veroniky Vítkové o medaile viděl takřka milion lidí (983 tisíc), tedy přes 35,2 procenta televizních diváků. Stejný závod mužů si v neděli odpoledne pustilo 904 tisíc diváků.

Česká biatlonová reprezentace nezískala v Oslu žádnou medaili, nejlepším výsledkem byla tři čtvrtá místa. Loni na MS ve finském Kontiolahti Češi vybojovali čtyři medaile, tehdejší šampionát vidělo v ČT v průměru o 80 tisíc diváků méně.