Skvělý Moravec spálil medaili poslední ranou, ve sprintu na MS dojel pátý

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Ke druhé české medaili z MS biatlonistů bylo hodně blízko! Ondřej Moravec ve sprintu na 10 km atakoval nejvyšší příčky, chybou při poslední střele ale přišel o šanci na cenný kov. I tak dojel na skvělém pátém místě, dalším Čechům už se tolik nedařilo. Těsně zvítězil Němec Benedikt Doll o sedm desetin vteřiny před Johannesem Bö z Norska. Bronz bral Martin Fourcade, který ztratil na vítěze 23 vteřin, Ondřej Moravec za Francouzem zaostal o něco málo přes sedm vteřin.

Dvaatřicetiletý Moravec zvládl v závodě úspěšně devět výstřelů, ale minutý poslední terč při položce vestoje ho odsoudil k trestnému okruhu. K bronzu pak rodákovi z Ústí nad Orlicí chybělo 7,6 sekundy.

Moravec útočil na svou pátou medaili z mistrovství světa a po druhé střelbě vytvořil na závěrečné kilometry silnou běžeckou dvojici s Dollem. Zatímco českému reprezentantovi snaha nevyšla, Němec se dočkal životního úspěchu.

Michal Krčmář (vlevo) a Michal Šlesingr na trati mužského sprintu na MS v Hochfilzenu

Šestadvacetiletý Doll, jenž dosud nevyhrál ani jeden individuální závod Světového poháru, si pro senzační triumf doběhl díky bezchybné střelbě. Na trestné kolo nemusel ani druhý Bö, mistr světa ze sprintu z Kontiolahti 2015. Třetí místo obsadil obhájce titulu Martin Fourcade z Francie, jenž absolvoval dva trestné okruhy a na vítěze ztratil 23,1 sekundy. Čtvrtý byl Američan Lowell Bailey.

V prostoru cíle Doll ještě sledoval, jak si na trati vede za ním jedoucí Bö, jenž po druhé střelbě vedl průběžně o 9,3 sekundy. Norův náskok se však postupně ztenčoval, až ho ztratil úplně a cílem projel o 0,7 sekundy druhý.

Spolu s Moravcem se v nedělní stíhačce představí ještě debutant na MS Adam Václavík, jenž obsadil 34. místo, a také dvaačtyřicátý Michal Šlesingr. Nejlepšímu Čechovi v SP Michalu Krčmářovi unikla účast v dalším závodu o jedno místo, se čtyřmi trestnými okruhy skončil na 61. pozici.