15. února 2017 • 15:57

Skvělá Koukalová na MS v biatlonu vybojovala stříbro na 15 km

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Zlato, bronz a teď stříbro! Česká biatlonistka Gabriela Koukalová zkompletovala na mistrovství světa v Hochfilzenu svoji dosavadní sbírku medailí, když v individuálním závodě na 15 km získala stříbrnou medaili. Nestačila jen na Němku Lauru Dahlemeierovou, která stejně jako ona odjela závod s jednou střeleckou chybou, ale byla nakonec o 24,7 vteřiny rychlejší. Třetí skončila překvapivě Italka Alexia Runggaldierová, která si nepřipsala ani jednu trestnou minutu. Eva Puskarčíková posbírala dvě chyby a se čtyřminutovou ztrátou dojela třiadvacátá.

Jedna chyba, pak už fantastický výkon s čistou střelbou a nakonec dlouhé čekání v cíli na selhání soupeřek, to byl ve zkratce závod Gabriely Koukalové . Laura Dahlmeierová ovšem druhou chybu na střelnici nepřidala a díky skvělému běhu se v cíli radovala z celkem pátého titulu mistryně světa. Koukalová má už z MS celkově šest cenných kovů.

Další z Češek Veronika Vítková zapsala pět trestných minut a skončila padesátá, Lucie Charvátová nasbírala dokonce osm minel a v cíli byla 82.

Stříbro bolelo! Na tenhle závod bych si nevsadila, řekla Koukalová - čtěte ZDE »

Stříbrná Gabriela Koukalová dostala po stříbrném individuálním závodě na MS v Hochfilzenu vášnivý polibek od manžela Petra

"Bylo to těžší než jindy, když se daří a střílí se hned od první položky čistě. Na té trati to pak jede lépe. Já neměla dnes svůj běžecký den, musela jsem hodně bojovat, bolelo to dneska možná víc než ty minulé závody," hodnotila pro Českou televizi Koukalová.

Byla ale ráda, že i přes chybu na první položce dokázala potom střílet už čistě. "Takže minuta navíc je nakonec dobrý," prohlásila.