16. února 2017 • 16:11

Stříbrná paráda! Moravce o zlato z MS těsně připravil Američan

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Titul mistra světa byl tak blízko! Český biatlonista Ondřej Moravec sahal na MS v Hochfilzenu famózním bezchybným výkonem po zlaté medaili, ve vytrvalostním závodě na 20 km ho ale v dramatickém souboji o 3,3 vteřiny porazil Američan Lowell Bailey. Třetí skončil největší favorit Martin Fourcade z Francie, který se dvěma trestnými minutami ztratil 21,2 vteřiny. Vynikající výkon podal i další Čech Michal Krčmář, který při čisté střelbě skončil šestý se ztrátou necelých 44 vteřin.

Moravec získal pátou medaili ze světových šampionátů, individuální titul mu však znovu unikl. V Hochfilzenu byl dosud dvakrát pátý ve sprintu a ve stíhacím závodu, na MS před dvěma lety v Kontiolahti skončil na této trati třetí. Dosavadní tři české cenné kovy v rakouském středisku vybojovala Gabriela Koukalová , která má kompletní sbírku.

Šestý Michal Krčmář zaznamenal svůj druhý nejlepší výsledek na MS v kariéře. Michal Šlesingr chyboval třikrát a byl osmnáctý. Příslibem do štafety je také 32. místo Tomáše Krupčíka se třemi chybami.

Moravec líbal svaly jako Koukalová. Titul je titul, řekl o stříbru - čtěte ZDE »

Ondřej Moravec v objetí jednoho ze členů českého týmu po stříbrné dvacítce na MS

Moravec začal opatrně, ale po bezchybné první položce se posunul mezi nejrychlejší biatlonisty. Po dalších dvou čistých střelbách se ocitl v průběžném vedení a na poslední položce ukázal psychickou sílu. Odstřílel ji rovněž bez chyby a navíc v rychlém tempu. Po poslední přesné ráně si zakřičel a mířil vstříc medailovému úspěchu.

Moravce atakoval také Nor Johannes Thingnes Bö, ale jeho poslední rána v závodu při extrémně rychlé závěrečné střelbě šla vedle. V tu chvíli už českého reprezentanta ohrožoval pouze Bailey, který vyjížděl z poslední střelby jako lídr. V běhu pak ale ztrácel a kilometr před cílem vedl pouze o desetinu. Finišem ale první místo udržel.

Šlesingr jel od začátku rychle a rovněž atakoval špičkové umístění, ale nejprve chyboval na druhé položce vestoje, a když netrefil také při třetí a čtvrté zastávce na střelnici, připravil se o umístění v desítce. Jeho běžecký čas byl sedmý nejrychlejší.