Bramborové loučení! Koukalová zakončila MS kousek za medailí

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Brambory na konec! Gabriela Koukalová se rozloučila s MS v biatlonu čtvrtým místem v závodě s hromadným startem na 12,5 km. Česká hvězda se odsoudila jedinou chybou na poslední střelecké položce celého šampionátu k boji o bronz, ve kterém jí nedala šanci famózně finišující Kaisa Mäkäräinenová z Finska. Vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, která se tak pátým zlatem zapsala do historie světových šampionátů. Senzační stříbro slaví Američanka Susan Dunkleeová, jež sice díky bezchybné a rychlé střelbě dlouho vedla, ale v závěru o 4,6 vteřiny podlehla německé královně MS.

Gabriela Koukalová v závěrečném kilometru nestačila na bleskurychlou Mäkäräinenovou o necelé čtyři vteřiny, Češka pak uhájila alespoň čtvrté místo před Slovinkou Gregorinovou a Ukrajinkou Džimovou.

Druhá žena pořadí Světového poháru Koukalová tak opouští své nejlepší MS v kariéře se ziskem kompletní medailové sady, dvěma čtvrtým místy a sedmou pozicí.

Druhá Češka v závodě pro 30 nejlepších biatlonistek SP Eva Puskarčíková dojela s pěti chybami 26. se ztrátou téměř tři a půl minuty.

Speciální příloha: Vše o MS v biatlonu 2017, Hochfilzen - čtěte ZDE »

Gabriela Koukalová dojíždí čtvrtá za Kaisou Mäkäräinenovou a přitom se ohlíží za soupeřkami, které její pozici ještě ohrožovaly

Dahlmeierová v Rakousku vybojovala pět zlatých medailí a jedno stříbro, čímž překonala dosud rekordní bilanci čtyř zlatých a dvou stříbrných Norky Tory Bergerové z MS 2013 v Novém Městě na Moravě.

Koukalová se držela na medailových pozicích až do poslední střelby. Po netrefeném čtvrtém terči vestoje musela sedmadvacetiletá Češka na trestné kolo a zhruba kilometr před cílem ji ve stoupání předstihla Finka Kaisa Mäkäräinenová, která si doběhla pro svou první medaili v Hochfilzenu.

Druhá žena pořadí Světového poháru Koukalová finišovala čtvrtá stejně jako v páteční štafetě, od medaile ji dělilo 3,9 sekundy. Své nejlepší MS v kariéře jablonecká rodačka opouští se ziskem kompletní medailové sady ze sprintu, vytrvalostního závodu a stíhačky, dvěma čtvrtým místy a sedmou pozicí ze smíšené štafety.