O stupně vítězů až do konce. Soukalová bojovala, skončila čtvrtá

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Biatlonistka Gabriela Soukalová skončila v závodě s hromadným startem ve slovinské Pokljuce na nepopulárním čtvrtém místě. Nejlepší češka díky perfektní střelbě dlouho atakovala stupně vítězů, závěrečný běh ale nezvládla.  Dobrý závod jela i Veronika Vítková, která skončila desátá.

Závod biatlonistek jsme sledovali ONLINE

Soukalová dnes střílela bezchybně jako při čtvrteční výhře ve sprintu, ale tentokrát zaostala za nejlepšími běžecky. Od začátku se přitom držela na dohled čela a z poslední zastávky na střelnici vyjížděla druhá.

V posledním kole se přes Soukalovou i ostatní soupeřky přehnala Mäkäräinenová a navzdory dvěma trestným okruhům si dojela pro první výhru v závodu s hromadným startem. Soukalovou ještě předstihla Běloruska Naděžda Skardinová a odsunula ji mimo stupně vítězů. Druhá byla rovněž čistě střílející francouzská závodnice Anais Bescondová.

Na špičce se držela i Vítková, ale dvakrát musela na trestné kolo, a proto byla ráda, že dojela do cíle na konci elitní desítky. "Máme dvě holky do desítky, to je určitě velice příjemný výsledek," hodnotil trenér Zdeněk Vítek v televizním rozhovoru.

Jedna z favoritek Darja Domračevová se při výjezdu z trestného kola po první zastávce na střelnici srazila se soupeřkou, spadla a ušpinila si malorážku. Při druhé střelbě vleže Běloruska trefila jen jeden terč a ze závodu odstoupila.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko)

Ženy - závod s hromadným startem na 12,5 km

1. Mäkäräinenová (Fin.) 34:18,8 (2 tr. okruhy), 2. Bescondová (Fr.) -7,6 (0), 3. Skardinová (Běl.) -15,8 (0), 4. Soukalová (ČR) -24,1 (0), 5. Valj Semerenková (Ukr.) -25,2 (1), 6. Wiererová (It.) -26,8 (2), 7. Hildebrandová -51,5 (1), 8. Preussová -55,8 (2), 9. Dahlmeierová (všechny Něm.) -1:01,8 (1), 10. Vítková (ČR) -1:04, 2 (2).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 422, 2. Valj Semerenková 328, 3. Domračevová (Běl.) 303, 4. Wiererová 280, 5. Oberhoferová (It.) 262, 6. Hildebrandová 259, ...9. Vítková 231, 14. Soukalová 189, 32. Puskarčíková 68, 34. Landová 64.