Moravec skončil sedmý, závod v Pokljuce vyhrál Rus Šipulin

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Biatlonista Ondřej Moravec skončil v závodě Světového poháru ve slovinské Pokljuce na solidním sedmém místě. Českému zástupci pomohla především vynikající střelba na posledních dvou stanovištích. Naopak se vůbec nedařilo druhému Čechovi na startu Michalu Šlesingrovi.

Závod biatlonistů jsme sledovali ONLINE

Moravce stála boj o stupně vítězů chybná rána při druhé položce vleže, po které jel jedenáctý. Obě stojky zvládl rychle a přesně, díky čemž se vyšvihl na šesté místo. V posledním kole ho předjel Nor Tarjei Bö. Závod se nevydařil Michalu Šlesingrovi, který musel na trestné kolo čtyřikrát a obsadil 29. příčku.

V posledním kole bojovalo o výhru pět biatlonistů. Ve stoupáních se snažil ujet Francouz Jean Beatrix, což se mu nepovedlo. Když se pak pokoušel zachytit nástup Šipulina, spadl a jeho krajan Martin Fourcade mu navíc zlomil hůlku. Fourcade dojel druhý, čímž se vrátil do čela SP. Třetí skončil Rakušan Simon Eder. Smutný Beatrix byl pátý.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko)

Muži - závod s hromadným startem na 15 km

1. Šipulin (Rus.) 35:16,8 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -1,2 (1), 3. Eder (Rak.) -1,4 (1), 4. Lindström (Švéd.) -1,5 (0), 5. Béatrix (Fr.) -4,8 (1), 6. T. Bö (Nor.) -20,4 (1), 7. Moravec (ČR) -22,4 (1), 8. Fak (Slovin.) -29,8 (3), 9. Smith (Kan.) -30,4 (2), 10. Birnbacher (Něm.) -34,7 (2), ...29. Šlesingr (ČR) -3:32,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 361, 2. Šipulin 336, 3. Svendsen (Nor.) 335, 4. Landertinger (Rak.) 289, 5. Fak 277, 6. Schempp (Něm.) 273, 7. Moravec 266, ...20. Šlesingr 142, 45. Soukup 34, 47. Krčmář 32, 49. Krupčík (všichni ČR) 28.