+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. prosince 2015 • 18:48

Smolný úvod. Soukalová přišla těsně o medaili, Vítková dojela sedmá

Autor: ,
Gabriela Soukalová předvedla velmi dobrý výkon, na medaili to však nestačilo
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík
TOP GÓLY La Ligy: Spolupráce Balea a Kroose i Baptistaovo sólíčko s bombou TOP GÓLY La Ligy: Spolupráce Balea a Kroose i Baptistaovo sólíčko s bombou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonistka Gabriela Soukalová obsadila v Östersundu při úvodním individuálním startu v sezoně Světového poháru páté místo. Ve vytrvalostním závodu na 15 km se o stupně vítězů a útok na vítězství připravila chybou při poslední dvacáté ráně. Veronika Vítková skončila s dvěma trestnými minutami sedmá, pro první vítězství v kariéře si dojela bezchybná Italka Dorothea Wiererová.Soukalová trefila všech devatenáct terčů a až do poslední střely měla možnost zopakovat dva roky starý výsledek z Östersundu, kdy do SP vstoupila právě vítězstvím v "individuálu".

Šestadvacetiletá česká biatlonistka však dvacátou ranou poprvé v závodě chybovala, a i když s číslem pět byla po projetí cílem jasně první, musela pak jen sledovat, jak ji soupeřky z medailových pozici odsunují.

"Myslím, že pak ztratila koncentraci. Rána šla mimo terč na pět hodin," popsal závěrečnou chybu trenér Zdeněk Vítek pro Českou televizi. Na vítěznou Wiererovou ztratila Soukalová 48,7 sekundy. Všechny její přemožitelky jely až za ní, takže znaly její konečný čas i mezičasy.

Místo zklamání převažovala v Soukalové spokojenost. "Je to ještě lepší začátek, než jsem si mohla představovat," zhodnotila. "Jelo se mi dobře. Bála jsem se, abych to nepřepálila a pak mi nedošlo, což se vlastně stalo. Ale střelba mě podržela, po nule se jede o kus líp a člověk má v sobě naději, že to bude fajn výsledek," dodala.

Na vítěznou Wiererovou ztratila Soukalová 48,7 sekundy. Všechny její přemožitelky jely až za ní, takže znaly její konečný čas i mezičasy.

Na druhé pozici skončila navzdory dvěma chybám s odstupem 14,1 sekundy Francouzka Marie Dorinová-Habertová, jež zaznamenala nejrychlejší běžecký čas závodu. Bronz brala jedna z posledních na startu Olena Pidhrušná z Ukrajiny, jež střílela bezchybně a na Italku ztratila 37,8 sekundy.

Vítková si připsala dvě chyby, minula jednou na každé položce vleže. S Wiererovou prohrála o 1,24,2 minuty. Vítková si připsala pátý běžecký čas, Soukalová šestý. Nejlepší české biatlonistky tak umístěním v top ten navázaly na nedělní bronzový vstup do SP ve smíšené štafetě.

Na body dnes dosáhla ještě 32. Jitka Landová. Eva Puskarčíková obsadila 46. místo, Lucie Charvátová 57.

Program SP v Östersundu pokračuje sobotními sprinty.

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:

1. Wiererová (It.) 42:17,0 (0 tr. minut),
2. Dorinová Habertová (Fr.) -14,1 (2),
3. Pidhrušná (Ukr.) -37,8 (0),
4. Eckhoffová (Nor.) -43,3 (2),
5. Soukalová (ČR) -48,7 (1),
6. Skardinová (Běl.) -1:04,4 (0),
7. Vítková (ČR) -1:24,2 (2),
8. Hauserová (Rak.) -1:42,6 (1),
9. Bescondová (Fr.) -2:15,6 (2),
10. Hildebrandová (Něm.) -2:19,8 (2), ...32. Landová -4:08,1 (3), 46. Puskarčíková -5:03,1 (4), 57. Charvátová (všechny ČR) -5:59,5 (6).


 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze