Soukalová ve stíhačce skončila pátá, stále vede Světový pohár

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Biatlonistka Gabriela Soukalová v Östersundu neudržela ve stíhacím závodu vedení po sobotním sprintu, musela na dvě trestná kola a dojela pátá. Přesto udržela žlutý trikot vedoucí ženy Světového poháru. Veronika Vítková skončila po deseti kilometrech osmá a Eva Puskarčíková dvaadvacátá. Zvítězila Finka Kaisa Mäkäräinenová před Dorotheou Wiererovou z Itálie a Franziskou Hildebrandovou z Německa.

"U Gabči malinko škoda jedné rány, mohlo to být výš, ale i tak je to hezký. Jsme spokojeni, máme dvě umístění do desítky a Eva (Puskarčíková) se taky posunula. Je potřeba holky pochválit," řekl trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi.

Soukalová vyrazila na trať s náskokem 15 sekund na Federicu Sanfilippovou z Itálie. První střelbu vleže zvládla čistě, po druhé musela na jedno trestné kolo, ale držela vedení, i když už měla za zády Němu Preussovou a Norku Eckhoffovou.

V první stojce Soukalová jednou minula a musela na další trestné kolo. Po poslední zastávce na střelnici vybíhala na trať třetí, ale brzy se přes ni přehnala "letící" Mäkäräinenová a s Francouzkou Dorinovou Habertovou prohrála finiš o čtvrté místo. Vítková jela jedno trestné kolo a polepšila si ze čtrnáctého na osmé místo.

Před druhým dílem SP příští týden v rakouském Hochhfilzenu vede Soukalová průběžné pořadí o pět bodů před dvojicí pronásledovatelek.

Kaisa Mäkäräinenová se raduje z triumfu ve stíhačceFoto EPA

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:45,1 (2), 2. Wiererová (It.) -1,9 (1), 3. Hildebrandová (Něm.) -3,3 (0), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -12,5 (3), 5. Soukalová (ČR) -12,8 (2), 6. Preussová (Něm.) -20,7 (1), 7. Olsbuová (Nor.) -37,2 (0), 8. Vítková (ČR) -1:06,6 (1), 9. Eckhoffová (Nor.) -1:17,8 (5), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:17,8 (2), ...22. Puskarčíková (ČR) -2:38,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 26 závodů): 1. Soukalová 140, 2. Wiererová 135, 3. Dorinová Habertová 135, 4. Pidhrušná 127, 5. Eckhoffová 115, 6. Mäkäräinenová 108, ...9. Vítková 97, 39. Puskarčíková 19, 55. Landová (ČR) 9.