+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. prosince 2015 • 17:20

Těžká noc Soukalové. Snědla chipsy, na startu byla tuhá

Autor: ,
TOP VIDEA
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výborný rozjezd sezony má za sebou biatlonistka Gabriela Soukalová. Ze švédského Östersundu odjela po dvou pátých místech a vítězství ve sprintu jako vedoucí žena Světového poháru. Ale v noc před nedělní stíhačkou pro ní nebyla jednoduchá.Ve srovnání s loňským rokem zažívá Soukalová vstup do sezony odlišný jako noc a den. Loni skončila nejlépe 21. ve stíhačce, ale byla i 62. v závodu na 15 kilometrů. Letošní začátek zimy znamená pro českou hvězdu velké povzbuzení. "Dodává mi to další a další chuť a baví mě to víc a víc. Což je úplně super. Co víc si přát," usmívala se Soukalová.

Především je znovu po dvou letech majitelkou žlutého trikotu se startovním číslem, do kterého se oblékla po sobotním triumfu ve sprintu. To jí vehnalo slzy do očí. "Prostě mě ta vzpomínka dojala," řekla po sobotním úspěchu. O den později ve stíhačce vedení v SP udržela. "K tomu snad nemám co říci, to je prostě bomba! To jsem nečekala."

Svému vítězství ve sprintu, devátému v kariéře v SP, nechtěla ani věřit. "Je to skvělý, neuvěřitelný," řekla po perfektním běžeckém i střeleckém představení. V pátek večer se na sprint možná netradičně naladila. "K večeři jsem snědla asi šest desertů. Měla jsem nějaký deficit," prozradila závodnice z Jablonce nad Nisou.

Před závěrečnou stíhačkou se chtěla především pořádně vyspat, aby si odpočinula. Emoce z vítězství jí to ale nedovolily. "Nemohla jsem usnout," řekla. V noci se vzbudila ve tři hodiny. "Dostala jsem takový hlad, že bych snědla i peřinu. Jediné poživatelné, co jsem našla, byly ale jen chipsy. Není to úplně strava pro sportovce, byla jsem však šťastná, že mám co jíst," culila se.

Říkala si, že bude vypadat hrozně...

Ráno před stíhačkou neměla jednoduché. Po probdělé noci se netěšila, co přijde. "Říkala jsem si, že budu vypadat hrozně. No a vypadala jsem," dodala.

V samotném závodu ještě v polovině držela vedení, z poslední střelnice vyjížděla třetí, ale nakonec dojela pátá. "Bolelo to, hrozně to bolelo. Od počátku závodu jsem byla úplně tuhá a mám to tak, že to páté místo je jednoznačně skvělé," řekla.

Z Östersundu bude odjíždět nadmíru spokojená. "Tohle místo mám moc ráda, je to moje oblíbená destinace," řekla Soukalová, která v městečku na březích pátého největšího švédského jezera Storsjön předloni vyhrála individuální závod a také slavila triumf se smíšenou štafetou a letos zde přidala výhru ve sprintu.

Před přesunem do Hochfilzenu na další kolo Světového poháru si Soukalová zopakovala, jak si váží dané situace a svého vedení v seriálu. "Maminka mi vždycky říkala, že není nic vzdálenějšího než zítřek, proto si to teď užívám."

Gabriela Soukalová vyhrála biatlonový sprint v Östersundu
Gabriela Soukalová vyhrála biatlonový sprint v Östersundu

Co zase Gábina provede? Moravec se kvůli Soukalové nestresuje

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze