9. dubna 2016 • 16:42

Exhibice v Ťumeni Čechům nevyšla. Soukalová i Šlesingr byli poslední

Autor: ,
Gabriele Soukalové se v Ťumeni nedařilo, skončila poslední (archivní foto)
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Kaneova dělovka i vítězná paráda Drinkwatera proti Reds NEJ góly Premier League: Kaneova dělovka i vítězná paráda Drinkwatera proti Reds
NA STŘÍDAČCE: Výborný si vyjasňuje se sudími vyloučení boleslavského hráče NA STŘÍDAČCE: Výborný si vyjasňuje se sudími vyloučení boleslavského hráče
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michal Šlesingr a vítězka Světového poháru Gabriela Soukalová obsadili v biatlonové exhibici v Ťumeni v závodu s hromadným startem shodně poslední desátá místa. Ve smíšené štafetě byli předposlední, devátí.Oba čeští reprezentanti dokončili individuální závody na Sibiři s velkou ztrátou. Šlesingr udělal čtyři chyby na střelnici a na domácího vítěze Antona Šipulina ztratil 1:05,7 minuty. Za devátým místem, které obsadila norská legenda Ole Einar Björndalen, zaostal o více než dvacet sekund.

Dokonce půldruhé minuty chybělo k vyhnutí se poslednímu místu Soukalové. Královna uplynulé sezony SP si připsala pět chyb při střelbě a do cíle dorazila o 2:15,8 minuty později než vítězná Dorothea Wiererová z Itálie.

Devátou příčku obsadili Šlesingr se Soukalovou v závodu smíšených štafet, který vyhráli Björndalen a Italka Karin Oberhoferová. Češi na ně ztratili minutu. 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém Městě