Češi ve sprintu propadli, Soukup a Šlesingr ani nepostoupili do stíhačky

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sprint na 10 kilometrů v rámci Světového poháru v německém Ruhpoldingu českým biatlonistům vůbec nevyšel. Michal Šlesingr (65.) a Jaroslav Soukup (70.) ani nepostoupili do nedělní stíhačky, nejlépe na tom byl s jednou chybou na střelnici Michal Krčmář, který dojel devětadvacátý. Adam Václavík chyboval dvakrát a na 39. místě získal alespoň dva body do Světového poháru. Do postupové šedesátky se vešel ještě dvaapadesátý Ondřej Moravec (tři chyby). Suverénním výkonem bez jediné chyby na střelnici si pro zlato dojel Francouz Martin Fourcade s náskokem 18 vteřin na druhého Rakušana Eberharda.

Lídr SP Fourcade vyhrál v této sezoně už čtvrtý sprint z pěti a celkově už devátý závod.

"Vybrali jsme si smolný závod. Nezvládli jsme to podle představ na střelnici. Jediného můžu pochválit Krčmáře a Adam Václavík to zvládl docela dobře, ale pak to bylo špatné," řekl trenér mužů Michael Málek v České televizi.

Krčmář dokázal mířit přesně vleže, ale neběžel příliš rychle a pohyboval se ve třetí desítce. Vstoje jednou chyboval a umístění v třicítce uhájil. Václavík ve složitých podmínkách udělal dvě chyby vleže, ale dokázal střílet přesně vestoje.

Ondřej Moravec v cíli sprintu SP v Ruhpoldingu, kde jen těsně postoupil do stíhačky

Šlesingr , druhý ze sprintu v Oberhofu, sice rychle běžel, ale o naději na dobré umístění přišel hned při první střelbě. Vleže netrefil úvodní tři rány a musel běžet navíc 450 metrů. Po stojce musel absolvovat ještě jedno trestné kolo.

Lídr celkového pořadí SP Fourcade vyhrál úvodní tři sprinty sezony a naposledy v Oberhofu skončil osmý. Nyní přidal k nejrychlejšímu běžeckému času přesnou mušku a zvítězil o 18 vteřin před Rakušanem Julianem Eberhardem. Třetí Nor Emil Hegle Svendsen už za Francouzem zaostal o skoro čtyřicet vteřin.

Ženy mají sprint na programu v sobotu a Gabriela Koukalová bude hájit žluté startovní číslo vedoucí ženy průběžného pořadí SP. V neděli se uskuteční stíhací závody.