Stříbrná Koukalová! Nestačila jen na létající Finku a dál vede SP

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Po loňském triumfu přidala Gabriela Koukalová ve sprintu SP biatlonistek v německém Ruhpoldingu stříbrnou medaili. Česká hvězda při bezchybné střelbě nestačila jen na dnes absolutně nejrychlejší Kaisu Mäkkäräinenovou, na kterou ztratila 22 vteřin. Koukalová navíc lehce navýšila svůj náskok v čele průběžného pořadí SP před Laurou Dahlmeierovou, která dojela třetí osm vteřin za Češkou. Do nedělní stíhačky postoupily všechny Češky, Markéta Davidová získala první body do SP.

Čtrnáctým místem pokračuje ve skvělých výkonech Eva Puskarčíková , Veronika Vítková dojela jednadvacátá. Blýskla se i mladičká Markéta Davidová, která byla s jedinou chybou na střelnici 28. a získala tak první body do Světového poháru. Do nedělní stíhačky postoupila i Lucie Charvátová , která skončila na děleném 42. místě.

Gabriela Koukalová předvedla třetí nejlepší běžecký čas, na stupně vítězů se probojovala v pátém individuálním závodě za sebou a posedmé v sezoně. V čele pořadí SP zvýšila náskok na Dahlmeierovou na 21 bodů. Mäkäräinenová ztrácí další čtyři.

V rodišti Koukalové. Gabča byla zvláštní bohém, vzpomínají v Jablonci

Koukalová měla na první střelecké položce obrovské štěstí při čtvrté ráně, která se otřela o kraj terče. Při stojce zase před posledním výstřelem vsadila na jistotu a dlouho mířila.

"Úžasný závod dneska. Necítila jsem se běžecky ve své kůži, protože jsem se (v pátek) zmáčkla ve štafetě a na konci mi chyběla síla," řekla České televizi Koukalová. "Dneska ta trať byla pro všechny pomalá, náročné podmínky," komentovala čerstvý sníh.

Gabriela Koukalová při střelbě ve sprintu SP v Ruhpoldingu

Puskarčíková udělala jednu chybu na první střelnici, což ji stálo umístění v elitní desítce. Obě položky jinak zvládla dohromady za 44 sekund, což bylo jasně nejrychleji ze všech biatlonistek. "Ta chyba mě mrzí, kdyby byla alespoň vestoje," litovala Puskarčíková. "I tak je to ale velmi dobrá pozice do stíhačky," vyhlížela nedělní závod.

Pátou nejrychlejší střelkyní byla Lucie Charvátová, která ale dohromady třikrát minula a obsadila 42. místo.