Stříbro! Koukalová ve stíhačce válela, blýskla se i Puskarčíková

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Dvě chyby na první střelbě Gabriele Koukalové cestu za další medailí ze Světového poháru maličko zkomplikovaly, ale pak už byla česká biatlonistka ve stíhačce na 10 km v Ruhpoldingu suverénní, dojela si pro druhé stříbro a upevnila vedení v celkovém pořadí SP. Stejně jako v sobotním sprintu nestačila jen na doslova letící Finku Kaisu Mäkäräinenovou, která chybovala jen jednou a pro zlato si dojela s minutovým náskokem. Dařilo se i Evě Puskarčíkové, která si díky rychlé palbě s jedinou chybou polepšila ze 14. na vynikající šesté místo. Třetí byla Marie Dorinová Habertová z Francie 23 vteřin za Koukalovou.

Z pěti Češek na startu bodovala ještě Veronika Vítková , která dojela šestnáctá a polepšila si o pět míst. Lucie Charvátová byla 46. a Markéta Davidová 48.

Český biatlon dnes dosáhl na stupně vítězů už podruhé. Ve stíhačce mužů se Michal Krčmář díky přesné střelbě posunul z 29. až na třetí pozici.

"Všechno pozitivní. Gábina druhé místo a na širší podium to doplnila Evička, takže nám udělala ohromnou radost," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi.

Koukalová vyjela na trať druhá a brzy se na ni dotáhla Němka Laura Dahlmeierová. Po první střelbě vleže musely obě na dvě trestná kola a dostala se před ně Italka Dorothea Wiererová, Druhou ležku zvládly Koukalová i Dahlmeierová čistě, ale dotáhly se na ně Dorinová Habertová a Němka Franziska Hildebrandová.

Puskarčíková střílela vleže dvakrát čistě a ze čtrnáctého místa po startu jela v půlce stíhačky osmá.

Vyždímaná Koukalová je v pohádce: Dvě chyby? Laura pro mě byla podpora - čtěte ZDE »

Gabriela Koukalová si jde pro stříbrnou pusu od svého manžela Petra po stíhačce v Ruhpoldingu

Na stojce se Koukalová na druhém místě osamostatnila. Na rozdíl od soupeřek už ani jednou neminula a poslední kolo si vychutnala. Cílovou rovinkou projela v klidu, mávala českým fanouškům a hned po dojezdu dostala polibek od manžela. Na stupně vítězů se dostala pošesté v řadě, přičemž třikrát vyhrála a třikrát byla druhá.

Puskarčíková předvedla rychlou střelbu a ve finiši si dokázala polepšit na šesté místo. "V Ruhpoldingu to, myslím, bylo úspěšné," usmála se Puskarčíková.

Mäkäräinenová absolvovala sólo závod. Na střelnici chybovala pouze jednou a v závěru už jela volně. Díky výhře se Finka posunula na druhé místo SP za Koukalovou. Puskarčíková je průběžně osmá.

Světový pohár pokračuje příští týden v italské Anterselvě.