Koukalová dojela 21. po dvou chybách, v Koreji byla lepší Puskarčíková

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Biatlonistka Gabriela Koukalová skončila v prvním startu po mistrovství světa 21. ve sprintu. Světová šampionka z této disciplíny v budoucím olympijském dějišti v Pchjongčchangu dvakrát chybovala na střelnici a na vítěznou Němku Lauru Dahlmeierovou ztratila 1:43 minuty. Nejlepší Češkou byla tentokrát přesně mířící Eva Puskarčíková, která do sobotního stíhacího závodu vyrazí jako šestnáctá.

Mezi šedesátku startujících ve stíhačce se dostala ještě 53. Veronika Vítková . O místo unikl postup Jessice Jislové a Lucie Charvátová byla po pěti trestných kolech až na 73. místě.

Trojnásobná medailistka z nedávného mistrovství světa Koukalová minula vleže třetí ránu a vstoje první. Na trati měla dvanáctý běžecký čas.

"Byl to pro nás divnej závod. Holky nejsou úplně srovnaný s časem. Evu pochválíme za střelbu. Gábina nechala dvě rány dole, stojka byla možná trochu uspěchaná," konstatoval trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi.

Pětinásobná zlatá medailistka z MS Dahlmeierová udělala výhrou další krok k zisku velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v SP. Ve večerním sprintu v korejském středisku vyhrála o 8,4 vteřiny před Norkou Tiril Eckhoffovou.

Třetí skončila Anais Chevalierová. Čtvrtá i přes dvě chyby na střelnici doběhla Finka Kaisa Mäkäräinenová, která tak předstihla Koukalovou v čele hodnocení sprintu.

V pátek je na pořadu sprint mužů, v sobotu se poběží stíhací závody a v neděli korejská zastávka SP vyvrcholí štafetovými závody.

SP v biatlonu v Pchjongčchangu (Korea):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 20:43,7 (0), 2. Eckhoffová (Nor.) -8,4 (0), 3. Chevalierová (Fr.) -41,6 (0), 4. Mäkärainenová (Fin.) -58,7 (2), 5. Dunkleeová (USA) -59,7 (1), 6. Džymová (Ukr.) -1:01,0 (0), 7. Hildebrandová (Něm.) -1:04,6 (1), 8. Bescondová (Fr.) -1:16,1 (1) a Brorssonová (Švéd.) -1:16,1 (0), 10. Braisazová (Fr.) -1:16,4 (2), ...16. Puskarčíková -1:28,5 (0), 21. Koukalová -1:43,4 (2), 53. Vítková -2:40,0 (2), 61. Jislová -2:53,8 (2), 73. Charvátová (všechny ČR) -3:27,0 (5).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 963, 2. Koukalová 877, 3. Mäkäräinenová 819, 4. Dorinová Habertová (Fr.) 711, 5. Wiererová (It.) 604, 6. Chevalierová 550, ...10. Puskarčíková 490, 25. Vítková 249, 53. Charvátová 77, 86. Davidová 13.