Další triumf pro Koukalovou! Česká hvězda získala malý glóbus za sprint

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Biatlonistka Gabriela Koukalová získala podruhé za sebou malý křišťálový glóbus za vítězství v hodnocení sprintu ve Světovém poháru. Mistryně světa v této disciplíně dnes dojela ve finále seriálu v Oslu čtvrtá a posunula se na první místo pořadí, jelikož Němka Laura Dahlmeierová závod pokazila.

Koukalová ztrácela před závodem na již jistou celkovou vítězku SP Dahlmeierovou v pořadí sprintu 28 bodů. Na Holmenkollenu česká reprezentantka v závodu jednou minula terč a za čtvrté místo získala 43 bodů. Němka udělala tři chyby, ve větru netrefila své první tři rány vleže a obsadila až 31. místo se ziskem pouhých deseti bodů. Koukalová ji tak přestihla o pět bodů.

Sprint v Oslu vyhrála překvapivě Finka Mari Laukkanenová před francouzským duem Justine Braisazová a Anais Bescondová. Pro nejlepší výsledek sezony si dojela díky pátému místu Veronika Vítková .

Do stíhacího závodu se s Koukalovou a Vítkovou dostala i Lucie Charvátová z 32. místa. Naopak o dvě příčky unikl postup Evě Puskačíkové (62.) a neuspěla ani Jessica Jislová, která obsadila až 96. místo.

Přemíra snahy někdy škodí

Mistryně světa ve sprintu z Hochfilzenu Koukalová střílela přesně vleže a vstoje chybovala třetí ranou. "Vleže mi mírně foukalo zprava, reagovala jsem a vyšlo to. Vstoje se mi zdály podmínky jednodušší než vleže, takže nevím, čím to bylo," řekla Koukalová v České televizi.

Závod rozběhla pomaleji a snažila se v každém kole zrychlovat. "Je vidět, že přemíra snahy někdy škodí. Vyšla taktika pochodového cvičení v prvním kole. Říkala jsem si, že nevydržím jet celý závod, proto jsem první kolo vyšla a doufala, že ve finiši nějaké vteřiny najedu, a asi to byla dobrá taktika," řekla Koukalová, která měla šestý běžecký čas ze 103 startujících.

Vítková útočila na své první individuální stupně vítězů po dvou letech, naposledy byla třetí v Oslu 2015 ve vytrvalostním závodu, ale minula poslední ranou. "Nula plus jedna na střelnici je výborná střelba, ale poslední rány se dávají. Chvilku jsem na ni čekala a bohužel minula. Zhoršily se povětrnostní podmínky, ale v hlavě," řekla Vítková.

10. Frolinová (Korea) -1:06,9 (1) a Runggaldierová (It.) -1:06,9 (0),
...32. Charvátová -1:58,2 (3), 62. Puskarčíková -2:47,8 (4), 96. Jislová (všechny ČR) -4:40,5 (6).