2. prosince 2017 • 16:11

Čeští biatlonisté ve sprintu na 10 km vyhořeli, vládl Bö, druhý skončil Fourcade

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Osmatřicátý Michal Šlesingr byl nejlepší z českých biatlonistů ve sprintu Světového poháru v Östersundu. V drobném dešti vyhrál Nor Tarjei Bö o sedm desetin sekundy před Francouzem Martinem Fourcadem.

Do nedělní stíhačky z Čechů postoupila i trojice Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík, která se srovnala na 43. až 45. místě. Bronzový olympijský medailista ze Soči ve sprintu Jaroslav Soukup dojel až na 68. místě.

Krupčík a Šlesingr shodně netrefili jeden terč. "Lehce pofukovalo, ale nebyl to extra silný vítr. Ležka se mi povedla a škoda jediné chyby na stojce, ale na trati jsem se necítil extra dobře. To bylo trošku slabší," řekl Šlesingr České televizi.

Krčmář s Moravcem museli na dvě trestná kola. Prvně jmenovaný měl z Čechů nejlepší běžecký čas, ale celkově čtyřiatřicátý. "Na trati to je upracovaný, chybí tomu lehkost. Mělo by to ale jít nahoru, i tak to na sobě cítím," uvedl Krčmář.

Pětatřicetiletý Soukup, který možná po sezoně skončí, pokud se mu nebude dařit, udělal dvě chyby vestoje a za šedesátkou do stíhačky zaostal o 17 vteřin.

Dlouho se zdálo, že zvítězí suverén posledních sezon Fourcade, který startoval s třináctkou a útočil na páté prvenství ve sprintu v Östersundu za sebou. O výhru nakonec Francouze připravil Tarjei Bö, který měl číslo 94.

V dramatickém závěru udržel těsný náskok a vyhrál poprvé od roku 2013. Navázal na vítězství svého bratra Johannese Thingnese ve čtvrtečním vytrvalostním závodě.

Třetí byl Němec Erik Lesser, který stejně jako Fourcade i Bö jednou minul na střelnici. Lesser za vítězem zaostal o 3,7 vteřiny.